Miasto ma pieniądze na remonty kamienic

Autor: GOK
Kategoria: Inwestycje
Dodano: 03-03-2016
Dzielnica: JeżyceCztery miliony złotych na ochronę zabytków chce w tym roku wydać Poznań – to o pół miliona więcej niż w ubiegłym roku.

Wiadomo, że dotacja miasta obejmie remonty trzech kamienic miejskich: budynku przy ul. Woźnej 15 (remont wyceniany obecnie na 625 tys. złotych), kamienicy przy ul. Ratajczaka 45 – wart 1,2 mln złotych i szacowany na 880 tys złotych remont kamienicy na Starym Mieście, jeszcze nie sprecyzowanej. Do tego dotacja będzie również – w ramach puli czteromilionowej – skierowana na remonty prywatnych kamienic, i w sumie wynosić będzie 1,5 mln złotych. Zainteresowanych złożeniem wniosku jednak trzeba zmartwić: Poznań ma już w czym wybierać, bowiem do konserwatora zabytków wpłynęło już 29 wniosków, opiewających na kwotę 2,5 mln złotych, i z tego grona będą wybierani kandydaci do dofinansowania.    

Wiadomo, że miasto chciałoby pomóc finansowo kamienicom na terenie Jeżyc, a należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej Jeżyce. W tym celu uzyskało już ekspertyzę konserwatorską będącą podstawą prac na Jeżycach. Namawia też Spółdzielnię, by ta starała się o unijną dotację z rozdania na lata 2014 - 2020. Na terenie tej dzielnicy stoi jedenaście zabytkowych secesyjnych kamienic, z czego zaledwie trzy należą do osób prywatnych. Miasto chce przywrócić dawne piękno jeżyckiej secesji i co roku właśnie na ten cel przeznacza środki. Kładzie nacisk na takie modernizowanie starych kamienic, by nie zmieniając ich elewacji (a więc bez docieplania) ograniczać emisję ciepła, poprzez działania takie jak: wymiana dachu, wymiana stolarki okiennej, ocieplanie i remont piwnic, czy wymiana instalacji grzewczych


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze