Nie solić bez potrzeby!

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 07-01-2016
Dzielnica: WildaWildecka Inicjatywa Lokalna Wildzianie przypomina i apeluje - w związku z opadami śniegu, lepiej sięgnąć po miotły, niż nadmiernie solić - sól szkodzi m.in. elewacjom kamienic!

Początek roku przyniósł radość dzieciom, ale utrapienie dozorcom i tym właścicielom budynkó, któzy muszą dbać o otoczenie posesji osobiście. Gdy dzieci wyciągają sanki, oni sięgają po łopaty i miotły. A także często - po worki z solą. 

Jest to nieprawidłowe, soli wolno używać tylko wtedy, gdy już uprzątniemy sypki, lekki śnieg, i nie możemy poradzić sobie z wbitymi w chodnik twardymi śnieżnymi śladami butów i lodem. I w dodatku - z rozsądkiem, a nie całymi kilogramami. Wildecja Inicjatywa przypomina zatem - solić wolno "tylko w ściśle określonych warunkach atmosferycznych (gołoledź), po uprzątnięciu śniegu - NIE WOLNO używać soli do wytapiania śniegu!!! Z dzisiejszym śniegiem doskonale dawały sobie radę łopaty i miotły, niestety większość naszych ulic wygląda jak na drugim zdjęciu - chodnik po użyciu soli" - i prezentuje na Facebooku kilka zdjęć...

Dlaczego? Otóż "sól drogowa przynosi więcej szkód niż pożytku - sprawdźcie swoich dozorców, jaki sposób odśnieżania stosują! Nie pozwalajmy na niszczenie chodników, zieleni przyulicznej, elewacji kamienic, nie sprawiajmy bólu naszym psom. Niech Wilda nie soli!"

 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze