Zielona Perła wreszcie sprzedana

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 21-11-2015
Dzielnica: ŁazarzKamienica przy ul. Matejki i Niegolewskich, choć nadal niszczeje, zabezpieczona jedynie przed rozsypywaniem się i wandalami, ma szansę na odbudowę; ma już bowiem nowego właściciela.

Kamienica nie miała dotąd szczęścia – przez kilka ostatnich lat pozbawiona opieki właściciela, którym była spółka Matejki Street Limited, rozsypywała się, kilka razy zaprószono w niej ogień, a raz nawet, w 2010 roku znaleziono w niej zwłoki koczującego w niej mężczyzny. Kilka miesięcy temu strażacy ręcznie, z wysokiej drabiny, prowadzili przymusową rozbiórkę części najwyższej kondygnacji, bo odkryto spękania w murze, które nadzór budowlany ocenił jako zagrożenie zawaleniem się budynku. Jeszcze w kwietniu tego roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania ubolewał, że miasto nie ma kontaktu z właścicielem budynku, że podjął wobec kamienicy działania komornik sądowy, a trzykrotne próby sprzedania kamienicy na licytacji okazały się bezskuteczne. Spółka Matejki Street Limited chciała wcześniej wyremontować budynek i urządzić w nim apartamenty, ale na chęciach sprawa się zakończyła.

Miasto zatem bezskutecznie próbowało dotrzeć do właściciela budynku, by nakłonić go do choćby zabezpieczenia przed katastrofą budowlaną. Teraz sytuacja zmieniła się, bo licytacja komornicza przyniosła efekt w postaci sprzedaży kamienicy. Nowy właściciel będzie mógł przejąć w praktyce budynek jednak dopiero po zatwierdzeniu sprzedaży przez sąd.  

Przypomnijmy - tak nieruchomość przedstawia ogłoszenie komornika sądowego: „działka o numerze ewidencyjnym 135/2 i powierzchni 1 225 m2, płaska, o kształcie zbliżonym do prostokąta, zabudowana budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym (secesyjną kamienicą), która wpisana jest do rejestru zabytków pod nr A 462. Budynek wzniesiony w roku 1906 jako obiekt trójskrzydłowy, na parceli zabudowanej maksymalnie budynkiem frontowym, oficyną i przybudówkami od strony podwórza. Obiekt jest całkowicie podpiwniczony, czterokondygnacyjny z wysoką sutereną i obszernym poddaszem w znacznym stopniu użytkowanym na cele mieszkaniowe. (…) Nieruchomość została oszacowana na kwotę: 3.352.900,00zł. Cena wywołania wynosi: 2.514.675,00zł”.


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze