Mieszkańcy kamienic mogą pomóc znaleźć mieszkania... kotom!

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 10-11-2015
Dzielnica: WildaRada Osiedla Wilda czeka na zgłoszenia mieszkańców, pomagającym bezdomnym kotom: jeszcze przed zimą udostępnia domki dla łowców myszy.

Rada korzysta z tej samej szansy, jaką mają wszystkie inne osiedlowe rady Poznania, z tym, że robi to za pośrednictwem strony facebookowej, i propaguje pomysł, a nie tylko przyjmuje do wiadomości i nic nie robi. Na Wildzie widać, że koty mają szanse na przetrwanie zimy w lepszych warunkach niż w śmietnikach i piwnicach – o ile będą zgłaszali się mieszkańcy deklarujący utrzymanie domków. Obiekty te finansuje Urząd Miasta Poznania w ramach „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi..."
Sami radni przyznają, że wciąż czekają na zgłoszenia od mieszkańców, „dotyczące domków dla kotów wolnożyjących na terenie Wildy”. I zapewniają - „mimo olbrzymiego zainteresowania tą informacją dostaliśmy tylko kilka potwierdzonych lokalizacji. Jeśli problemem jest zgoda administratora terenu, to dajcie znać - postaramy się Wam pomóc ją uzyskać”.

Warunki „kociej współpracy” są proste: osoby zainteresowane przejęciem domku powinny podać dane kontaktowe osoby lub nazwy fundacji/stowarzyszenia, która będzie opiekować się danym domkiem i dbać o niego, wskazać dokładną lokalizację domku, określić właściciela terenu i uzyskać zgodę od niego na postawienie domku (lub podjęcia wraz z ROW rozmów na ten temat), wskazać orientacyjną liczbę kotów na danym terenie, i określić liczbę domków oraz ich wielkością – bo domki mogą być pojedyncze, podwójne bądź potrójne.

Rada chce z osobami zainteresowanymi podpisywać zobowiązanie do utrzymywania domków w należytym stanie i dbania o nie, by nie okazało się, że domki zamiast służyć kotom, zostaną szybko zniszczone, i nie będą wykorzystane przez koty. Osoba odpowiedzialna pozwala mieć nadzieję, że projekt da spodziewane efekty.

Radni proszą, by osoby zainteresowane domkami dla kotów wolnożyjących zgłaszały się mailowo lub poprzez facebooka, podając przy tym lokalizację, liczbę domków oraz dane osoby/organizacji, która będzie ponosiła odpowiedzialność za te domki. Przy czym zaznaczają: „można do nas zgłaszać tylko lokalizacje dotyczące Wildy; pozostałe poznańskie lokalizacje można zgłaszać do rad osiedli działających na danym terenie”.

Co ciekawe, wśród internetowych deklaracji widać duże zainteresowanie akcją: domki chętnie widzieliby u siebie mieszkańcy innych dzielnic Poznania (skarżący się na bierność swoich radnych w tej sprawie), ale też czytelnicy z Wieliczki, Siemianowic, Strzegomia, czy Jaworzna.  


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze