Magiczne Kamienice

Autor: Redakcja
Kategoria: Czym tętnią Poznańskie Kamienice
Dodano: 03-09-2015
Dzielnica: Łazarz 
 
           Przechadzając się ulicami Poznania, mijamy wiele budynków mieszkalnych. Wachlarz ich jest przeogromny - wysokie, szklane apartamenty, bloki, domy jednorodzinne na obrzeżach miast, kamienice. No właśnie, kamienice?  Czy ktoś chce jeszcze w nich mieszkać? Skojarzenia jakie przychodzą nam na myśl, to głównie skrzypiące schody, ornamenty, wysokie sufity czy zabytkowo- muzealny wygląd.
 
 
           Kamienica, czyli miejski budynek mieszkalny, murowany z cegły lub kamienia, nadal cieszy się  sporą popularnością. Większość ludzi preferuje jednak bardziej nowoczesne miejsca, gdzie wystrój przyprawia o zawrót głowy, łącznie z cenami. Nie da się ukryć, że luksusowo wyglądające apartamenty mocno kontrastują ze starymi kamienicami. Te pierwsze, można hurtem kopiować bez końca, ale to właśnie te drugie, należą do unikatowych nieruchomości, które przemieniły się w luksusowe, niepowtarzalne dobra.  Polacy kiedyś niekoniecznie chcieli przesiadywać w kamienicach, teraz to walka o reprezentacyjne miejsca z idealną lokalizacją w centrum miasta.
 
 
       Kamienica, to perfekcyjne miejsce dla ludzi ceniących wspomnienia i klimat. Wszystko jest ulotne - jednak to właśnie uczucia i wspomnienia, to coś czego nie zabierze nam nikt. Wszystko ma swoją historię, począwszy od skrzypiec w rozsypującym się futerale, po obsypaną kurzem filiżankę w pokoju babci.  
 
 
      Teraz w XXIw. czyli czasach konsumpcjonizmu, ciężko zatrzymać się choć na chwilkę,aby pomyśleć o tym co ważne. Mieszkania w kamienicach to najlepsza alternatywa dla osób, które chcą mieć swoje cztery ściany i poczuć historię, która jest w nich zaklęta. Dawniej kamienice należały do bogatej cześci ludności, nie każdego było na nie stać, teraz można dobrowolnie ingerować w aranżację wnętrza i stworzyć dla siebie idealnie miejsce. Takim prestiżowym adresem w Poznaniu jest kamienica przy ul. Artura Grottgera 15, na dzielnicy Łazarz. To strefa historyczna Maxa Johowa, znanej jako Johow-Gelande  w samym centrum Poznania. Rok powstania datowany jest na 1906r. czyli przełom XIX i XX w. Secesyjna jak i nowoczesna architektura przyciąga uwagę a zamieszkanie w nim okazuję się być samymi korzyściami. Mimo, że kamienica na Łazarzu ma już prawie sto lat, ma wszelkie nowoczesne udogodnienia. W mieście na wagę złota są obszary zamieszkałe blisko parków, gdzie można odpoczać i odetchnąć od chaosu ulicznych miast. Ulica Grottgera ma blisko obszar zieleni, jest on obok zabytkowego Parku Wilsona, który do 1925r. funkcjonował jako Ogród Botaniczny.                W 1926r. patronem parku został prezydent USA - Thomas Woodrow Wilson. Na jego terenie znajduje się też znana wszystkim Poznaniakom - palmiarnia. W wyżej wspomnianej kamienicy, możliwa jest rezerwacja lokali oraz podpisywanie umów ich kupna.  
 
 
         Atutami są też wysokie pomieszczenia, sporej wielkości okna czy materiał budulcowy, jakim jest cegła. Warto zapamiętać, że kupując kamienicę, kupujemy nie tylko metraż, ściany, lokalizację, ale też historię. 
 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze