Pilnują i mówią stop tym, którzy podrzucają śmieci

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 18-08-2015
Dzielnica: Grunwald



Narzekanie na śmieci, wywożone za rzadko lub niezgodnie z harmonogramem, gromadzące się i rozkadające w upale, to typowe w poznańskich warunkach. Ale... inaczej jest na osiedlu Skorupki, gdzie solidarni mieszkańcy nie narzekają, a działają. 

Do niedawna strona internetowa tego górczyńskiego osiedla noszącego imię ks. Ignacego Skorupki zawierała informacje o niewywiezionych śmieciach - ale też - o staraniach radnych i mieszkańców, by tę sytuację zmienić. Informowano, gdzie składano monity, i z jakim skutkiem.

Mieszkańcy przypominali sobie wzajemnie, że "...firma obsługująca nasze osiedle nie wnika w to, kto i jakie śmieci dostarcza do miejsca ich odbioru, dopóki jest to robione zgodnie z zasadami. Natomiast to, jak to miejsce wygląda niewątpliwie świadczy o nas jako mieszkańcach." 

Wreszcie z dumą informowali, że "minęło kilka tygodni uciążliwej walki z wszechogarniającym smrodem, rozkładającymi się resztkami, chmarami much. Interwencje rezprezentantów Rady Osiedla i mieszkańców, rozbijały sie o mur niekompetencji urzędników i GOAP. Problem nawarstwiał się, budząc zrozumiałe niezadowolenie. Upał potęgował zjawisko, a w nocy pojawiały się szczury, kuny, koty. Ale nasza determinacja i połączone działania przebiły się wreszcie do urzędniczych głów. Możliwość zagrożenia epidemiologicznego, skażenia środowiska, rozwoju populacji szczurów - spowodowały szybką interwencję władz miasta. Dzisiaj, 7 sierpnia cały teren oczyszczono z zalegających śmieci". 

Teraz czynia starania, by sytuacja nie powtórzyła się, i by trzymać stale rękę na pulsie wydarzeń: apelują - "wszystkie śmieci prosimy umieszczać w podstawionych pojemnikach. Nie składować niczego obok, przy ogrodzeniach sąsiadów. Oni też chcą żyć bez smrodu. Worki ze szkłem, papierem, tworzywem sztucznym, odpadami zielonymi - prosimy wystawiać według harmonogramu ich wywozu. Oczywiście prosimy zwracać uwagę na osoby podrzucające nam śmieci. Niech nasze Osiedle nie będzie składowiskiem odpadków, sami dbajmy o jego wizerunek. Bo tu mieszkamy."

I co ciekawe, te apele przynoszą efekt: ostatnio przyłapano na gorącym uczynku około 60-letniego mężczyznę, który podjechał na ul. Górniczą jasnym kombi i wyrzucał z niego zużyte płyty eternitowe. Na zwróconą uwagę, uciekł, pokazując środkowy palec w obraźliwym geście. Został jednak sfotografowany, a spisane numery rejestracyjne jego auta przekazano straży miejskiej. 

Teraz mieszkańcy pilnują terminów wywozu odpadów zielonych, a także tego, by nikt nie wyrzucał odpadów wielkogabarytowych. Po pierwszych informacjach o złożeniu tych ostatnich, zostały szybko usunięte. Siła internetu jest wielka - cieszą się mieszkańcy.


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.



Ostatnie komentarze