Na Górczynie – osiedle zamknięte i zasypane śmieciami

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 26-07-2015
Dzielnica: GrunwaldMieszkańcy osiedla im. ks. Ignacego Skorupki nie mają powodów do zadowolenia: nie dość, że mają od dziś utrudniony wjazd i wyjazd, to jeszcze nie sprzątnięto całkowicie gór śmieci.

Jak donosi facebookowa strona osiedla – Górczyński Fyrtel - „w związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową ulicy Węglowej od dnia 27.07.2015 zamknięty zostanie wyjazd/wjazd na osiedle od ul. Węglowej”. Mieszkańcy i ich goście mogą dostać się na osiedle od strony ul. Rembertowskiej. Nie jest to jednak jedyne wakacyjne utrapienie górczynian: nadal nie są sprzątnięte góry śmieci zalegające na osiedlu. To znaczy, po prośbach i apelach do firmy wywożącej odpady, sprzątnięto zawartość kontenerów na śmieci, pozostawiając jednak odpady zalegające obok nich.

Jak piszą mieszkańcy - „jesteśmy niemile zaskoczeni niezmiennym widokiem coraz bardziej charakterystycznym dla naszego osiedla. Nie chcemy takiej wizytówki naszego Fyrtla. Dlaczego GOAP zabrał wyłącznie zawartość pojemników pozostawiając śmieci które się w nich nie pomieściły. Prosimy Radę Osiedla o stanowcze działania”.

Można znaleźć i taką opinię: „dzisiejszy widok powalił nas na kolana, podobnie, jak i wszechoogarniający odór gnijących odpadków... Rozumiemy, że trwające prace budowlane stanowią pewne utrudnienie w wywozie śmieci. Natomiast pojawiają się pytania o roztropność (delikatnie powiedziane - he, he) ludzi z Rady naszego Osiedla. Otóż - Nasz Fyrtel liczy 227 posesji, czyli przy prostym obliczeniu przy użyciu kalkulatora, powinny stać 24 - pojemniki po 1200 L na odpady. A tu raptem widzimy ich 9. od strony ul. Górniczej 5 i 4 od Rembertowskiej. Oczywiście zawalone śmierciami na maxa! I to po jednym dniu!”

Mieszkańcy dowiedzieli się, że „GOAP twierdzi, że Rada Osiedla zadecydowała o takiej ilości pojemników”. I pytają - „czy ktoś z szanownych rajców zapytał pobliskich mieszkańców, czy usytuowanie przy ich posesjach tej przerażającej masy smrodu, nie będzie im przeszkadzac? Mieszkańcy twierdzą, że nikt ich nie pytał! Czy zawarto obecnie jakąś umowę z GOAP-em o częstotliwości wywozu odpadów?”

Wesoło nie jest, bo - „wczoraj widziano przy walających się śmieciach - szczury. Przy tym upale idealne środowisko do rozwoju zagrożenia epidemiologicznego. Przypominamy, że ten teren posiada status Osiedla Mieszkaniowego, a nie faweli rodem np. z Gwatemali. Oczekujemy decyzji konsultowanych z naszą społecznością, bo trochę nie wychodzi Zosia-samosia. To nie jest prywatny folwark rodem z mentalnością PRL”...

Mieszkańcom osiedla nie zazdrościmy – trzymamy kciuki, by śmieci zostały wywiezione jak najszybciej!


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze