Magnolia będzie... otwarta już w sierpniu!

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 06-07-2015
Dzielnica: ŁazarzRestauracja Magnolia nie miała ostatecznie szczęścia jako lokal gastronomiczny. Teraz stoi pusta – ale niedługo, bo niebawem będzie sklepem prezentującym osiągnięcia wzornictwa.

W „Magnolii” na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych można było zjeść dobry obiad, także na wynos – kupowano tu jedzenie do charakterystycznych garnków – trojaczków. Był też znacznie później czas, gdy restauracja w nowych barwach i pod nowym zarządem kusiła wykwintnymi daniami z francuskiej kuchni. Jeszcze później podawano tu dania włoskie. W rozległych wnętrzach spotykali się na imprezach integracyjnych przedstawiciele firm. Ostatecznie jednak restauracja plajtowała po każdym okresie prowadzenia działalności gastronomicznej.

Teraz jednak jej ponownym uruchomieniem zajmie się nowy najemca – Fabryka Form, warszawska firma, która chce tuż przy Parku Wilsona otworzyć sklep z designem. Tym samym Magnolia zyska nowe oblicze i nową nazwę – zdecydowanie jednak nawiązującą do utrwalonej w świadomości poznaniaków - Fabryka Form Magnolia. Fabryka Form ma już sklep w Poznaniu, w Starych Koszarach, i będzie go przenosić na ul. Głogowską, by nowa odsłona w historii Magnolii rozpoczęła się już w sierpniu.

W murach Fabryki Form Magnolia będzie działał nie tylko sklep, ale również mają odbywać się wydarzenia kulturalne, spotkania, ma kwitnąć centrum sztuki. Będzie tak na pewno przez trzy lata, na taki okres bowiem opiewa umowa z ZKZL-em.

Trzeba mieć nadzieję, że tym razem Magnolia, zasłużony dla historii poznańskich budynków obiekt będzie miał więcej szczęścia i zdobędzie stałe grono klientów i bywalców. Poprzedni najemca nie rozliczył się jeszcze z ZKZL-em, któremu jest winien z tytułu zaległego czynszu i bezumownego korzystania z nieruchomości - ponad 650 tys. złotych


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze