Meridian zamknięty

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 19-01-2015
Dzielnica: SołaczHotel i restauracja Meridian w Parku Sołackim są zamknięte – w ubiegłą sobotę odbył się tu trzeci już bal charytatywny Lions Club Pillory, trzeci – i ostatni w restauracji.

Ten bal klubu opiekującego się domami dziecka był ostatnim balem w ogóle, w 22-letniej historii Meridiana, bo hotel i restauracja w tym roku już zakończyły swoją działalność. Na nic popularność wśród poznaniaków urokliwie położonego lokalu nad stawem w Parku Sołackim, gdzie organizowano letnie koncerty sołackie, bale, i gdzie zaglądali spacerowicze – za zamknięciem stoją po prostu pieniądze. Prezes zarządu spółki Meridian mówi, że zamknięcie Merdiana jest efektem działania miasta, które nie tylko nie chciało zwrócić spółce poniesionych nakładów, ale także żądało nadmiernie wysokiego czynszu. Obciążenie czynszowe, którego spółka nie mogła unieść, wynosiło początkowo 65 tys. złotych, później 50 tys. złotych. To za dużo – prezes deklaruje, że spółka mogłaby opłacać czynsz, gdyby ten był mniejszy niż 30 tys. złotych.

Jarosław Pucek, szef ZKZL przypomina natomiast, że od lat 90-tych, gdy Meridian wyszedł spod skrzydeł Społem, do 2011 rok spółka Meridian miała wnosić tylko opłaty za dzierżawę gruntu. Po 2011 miasto zażądało, by dzierżawiąca lokal spółka płaciła 50 tys. złotych czynszu, jednak przez trzy i pół roku... nie dostało ani złotówki.

Spółka nie płaciła, bo domagała się zwrotu nakładów, poniesionych na remont i rozbudowę obiektu, a gdy sprawa trafiła do sądu, ten zarządził, że 2,4 mln złotych należy się z tego tytułu spółce, ale jednocześnie, że miasto ma prawo do eksmisji. ZKZL i tak domaga się w imieniu miasta większej kwoty, i zamierza skierować sprawę do sądu o bezumowne korzystanie z lokalu.

Na razie kartka wywieszona na drzwiach Meridiana informuje, że lokal zamknięty jest do odwołania. Według doniesień prasowych spółka chce, by doszło do porozumienia z miastem, i rozliczenia kosztów - choć nie w takiej wysokości, jakiej domaga się miasto. Póki co, sobotni bal uznany jest za ostatni w karierze znanego, dobrze kojarzonego lokalu.


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze