Jeżyce Story w Teatrze Nowym

Autor: GOK
Kategoria: Kultura
Dodano: 31-10-2014
Dzielnica: JeżyceJakie są Jeżyce oczami aktorów i reżyserów Teatru Nowego, jakimi codziennymi sprawami żyją ich niecodzienni mieszkańcy – próbuje to pokazać cykl serialu Jeżyce Story.

W listopadzie miłośnicy teatru będą mogli skorzystać z okazji zintensyfikowania kontaktów z aktorami odtwarzającymi teatralną Jeżycjadę. Teatr Nowy zaproponuje bowiem aż trzy odcinki z cyklu Jeżyce Story: w dniach 4-5 listopada, o godz. 20.30 wystawiony będzie odcinek zatytułowany „Miasto kobiet”. W połowie miesiąca, czyli w dniach 14-16 listopada, o tej samej porze, aktorzy zagrają „Buntowników”, a w dniach 28-30 listopada, także o tej samej porze - „Graczy”. By zmniejszyć nieco cenę biletów, wystarczy w kasie teatru szepnąć „Jeżyce forever”: na to hasło bilety będą w cenie 30 zł, zamiast 50 zł od wtorku do czwartku, lub 55 zł (od piątku do niedzieli).

Serial na razie cieszy się różnymi recenzjami, niektóre z nich zarzucają mu prezentowanie wizji dzielnicy niepasującej do rzeczywistości, nie oddającej jej ducha. Inne chwalą prezentowanie ciekawych spojrzeń na życie na Jeżycach, pokazywanie go oczami innych, konkretnych osób. Najlepiej oczywiście zapoznać się z serią osobiście, odwiedzając teatr. A oto garść informacji, wprost z afisza:

- „Buntownicy” - to chronologicznie pierwsza z czterech odsłon serialu: zbuntowani, autentyczni, niepokorni jeżycjanie – oto prawdziwa sól tej ziemi. Walczący ze schematami, tradycjami i oczekiwaniami najbliższych, a niekiedy – sami ze sobą. Anarchistka, która broni praw mieszkańców, muzyk, który walczy z nałogiem, audiofil, który kocha Beethovena… Martin Luther King powiedział kiedyś, że bunt jest językiem niewysłuchanych. Wysłuchajcie zatem ich historii!

Aktorzy:

Kaśka/Cohn - EDYTA ŁUKASZEWSKA
Ryszard/Sarrasani - PAWEŁ BINKOWSKI
Krzyszof/Treser - ANDRZEJ LAJBOREK
Tomek - NIKODEM KASPROWICZ
Zygmunt/Świadek - PAWEŁ HADYŃSKI
Dziecko (off) - DOROTA ABBE

- „Gracze” - niedawno furorę w Internecie robił mem ze słynnym stwierdzeniem „będę grał w grę”. Bohaterowie trzeciego odcinka naszego teatralnego serialu również uczestniczą w rozmaitych rozgrywkach, na mniejszą lub większą skalę. Jest rekin biznesu, będący wielbicielem twórczości Jacka Kaczmarskiego, zapalony kiniarz, który swoją pasję starał się przekształcić w pracę, i hazardzista zmagający się z uzależnieniem… Mieszkańcy Jeżyc opowiadają o sobie głosami naszych aktorów.

Aktorzy:

Hazardzista - DOROTA ABBE
Inwestor / α - PAWEŁ BINKOWSKI
Rugbysta / β - SEBASTIAN GREK
Bamber / γ - PAWEŁ HADYŃSKI
Kiniarz / δ - ANDRZEJ LAJBOREK
Tanatopraktor / Ω - MARIUSZ PUCHALSKI

- „Miasto Kobiet” - jak prezentują się Jeżyce z perspektywy kobiet? Co sądzą o życiu w najsłynniejszej dzielnicy Poznania: specjalistka położnictwa, która pomogła przyjść na świat tysiącom jej mieszkańców, matka, która wychowała tutaj pięciu synów, oraz krytyczka literacka, zafascynowana losami zapomnianych mieszkanek stolicy Wielkopolski? A może warto oddać głos najmłodszym przedstawicielkom płci pięknej i posłuchać, co sądzą o życiu młode damy z tutejszego przedszkola? I co w tym całym kobiecym galimatiasie robi banda podwórkowych kotów?

Aktorki:

Joanna Słowik/Penelopka/Alina - DOROTA ABBE
Diana - IRENA DUDZIŃSKA (gościnnie)
Lucyna Marzec/Ania/Teresa - EDYTA ŁUKASZEWSKA
Ewa Cieślak/Gabrysia/Danuta - AGNIESZKA RÓŻAŃSKA

Reżyseria: MARCIN WIERZCHOWSKI

Scenariusz: ROMAN PAWŁOWSKI, MARCIN WIERZCHOWSKI
Dramaturgia: ROMAN PAWŁOWSKI
Scenografia i kostiumy: MATYLDA KOTLIŃSKA
Muzyka: MICHAŁ „LITWA" LITWINIEC
Animacje: DARIA KOPIEC
Reżyseria światła: BARY

Autor monologu Diany: MACIEJ REMBARZ

Asystentka scenografa: MARIA KRÓL


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze