Poznańskie zapowiedzi kulturalne – dziś w środę warto zobaczyć!

Autor: GOK
Kategoria: Kultura
Dodano: 25-02-2014
Dzielnica: BrakJeśli mamy wolny czas, a lubimy kulturalną rozrywkę, w Poznaniu możemy skorzystać z kilku propozycji.

 • Muzeum Archeologiczne, ul. Wodna 27 poleca o godz. 11.00 wykład naukowy „Projekt Archeologiczny Sand Canyon-Castle Rock. Polskie badania archeologiczne w Kolorado, USA”. Gościem będzie dr Radosław Palonka z Instytutu Archeologii UJ w Krakowie. Wstęp wolny! Projekt Archeologiczny Sand Canyon-Castle Rock prowadzony jest od 2011 roku przez Instytut Archeologii UJ w regionie Mesa Verde, w południowo-zachodniej części Kolorado. Teren badań projektu znajduje się w utworzonym w 2000 roku parku Canyons of the Ancients National Monument. Badania projektu skupiają się przede wszystkim na analizie osadnictwa i rekonstrukcji zmian społeczno-kulturowych jakie zachodziły w XIII wieku n.e. w społecznościach kultury Indian Pueblo zamieszkujących kaniony Sand Canyon i Rock Creek Canyon. Okres XIII wieku z jednej strony był czasem rozkwitu kultury Pueblo na badanym przez polskich archeologów obszarze, a z drugiej pod koniec XIII wieku nastąpiła gwałtowna migracja całej ludności na południe, poprzedzona przez zmiany klimatyczne i środowiskowe oraz konflikty i walki.

  Do tej pory udało się szczegółowo przeanalizować i poddać badaniom  nieinwazyjnym, m.in. za pomocą metod geofizycznych kilkanaście stanowisk z tego terenu. Zadokumentowano także pozostałości architektury, w tym domostwa, pomieszczenia magazynowe oraz kamienne mury i wieże. Nieoczekiwanym odkryciem w sezonach 2012 i 2013 r. okazały się liczne i nieznane wcześniej przedstawienia sztuki naskalnej (malowidła i ryty) datowane wstępnie zarówno na na XIII wiek n.e., jak też na okresy wcześniejsze.

 • Pół godziny później, o godz. 11.30 w Księgarni z Bajki, os. Os. Wichrowe Wzgórze 124, odbędzie się Spotkanie literackie z Tomaszem Szwedem, autorem Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce, kompozytorem, piosenkarzem - czarodziejem, który radość w serca dzieci wleje. Spotkanie adresowane dla 6-8-latków. Bilety 6 zł. Współorganizatorem spotkania jest Dom Kultury „Bajka." Rejestracja grup: bajka-krystyna@tlen.pl. Szczegóły - www.ksiegarnia-bajka.com.pl

 • Ciekawą propozycję kulturalną mamy o godz. 19.00 w Teatrze Automaton - Inkorporacja Mumii. Zaprasza Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11, Poznań. Niespełna półgodzinny spektakl Teatru Automaton, utrzymany w stylistyce minimal-les-gore, jest wycieczką (turystyczną) do ukrytej w piwnicach Republiki Sztuki „Tłusta Langusta" krypty, w której ponad sto lat temu umieszczono mumię Małgorzaty. Wycieczkę organizuje niezależny Zakład Cyber-archeologii stosowanej im. Memphis Mummy w Poznaniu.

  Teatr Automaton powstał w 2005 roku i jest niezależnym zespołem artystycznym, działającym w Poznaniu. Jego członków łączy wspólny cel, by poprzez teatr przekształcać gotowe style życia, przekraczać schematy świata i szablony narracji, które zamykają doświadczenie ludzkie w ciasnych granicach, wyznaczonych przez społeczeństwo, wspólnotę, tradycję i wychowanie.

 • Również dziś wieczorem, o godz. 19.00, Osiedlowy Dom Kultury Pod Lipami, na Os. Pod Lipami 108A zaprasza na koncert zespołu Marek Jakubowski Trio. Usłyszymy muzykę improwizowaną, nastrojową, refleksyjną, z premierowej płyty perkusisty Marka Jakubowskiego „My Own..." oraz materiał najnowszy. Trio zagra w składzie: Adam Bieranowski - piano, Piotr Max Wiśniewski - bass oraz Marek Jakubowski – drums. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w ODK Pod Lipami oraz na stronie www.biletyna.pl.

 • Na godzinę 20.00 można zaplanować wizytę w Scenie Nowa, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, na Spektaklu „Merylin Mongoł”, Nikołaja Kolady, w wykonaniu grupy Tart. „Merylin Mongoł” to sztuka o beznadziei, braku perspektyw. Sceniczni bohaterowie - Olga, Inna i Michał - mieszkają w małym, robotniczym miasteczku w Rosji, w którym każdy wydaje się mieć jedno marzenie - zażyć lepszego świata... Wstęp wolny; wejściówki do nabycia w kasie CK Zamek

 • Browar Pub Słodownia, ul. Półwiejska 42, Poznań zaprasza dziś o godz. 22.00 na Imprezę Loose Control vol. 18. Usłyszymy i zobaczymy ekipę Cross Killa Crew - dj Fiołas & dj Taek, live drums: P.T. Jay. „LOOSE CONTROL" - to wyjątkowy cykl imprez, który serwuje Cross Killa Crew (Fiołas + Taek) wzbogacony o żywą perkusję. Tracisz kontrole i przenosisz sie w nasz niezrównoważony świat, tylko na Loose Control Wstęp wolny dla studentów, pozostali goście – 5 zł. Detale - www.slodownia.com

   


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze