Grunwald awansował do drugiej dywizji

Autor: administrator
Kategoria: Sport
Dodano: 17-02-2014
Dzielnica: BrakHokeiści Grunwaldu Poznań z kompletem sześciu zwycięstw triumfowali w Pradze w halowym Klubowym Pucharze Europy trzeciej dywizji i awansowali na zaplecze europejskiej elity.

 

Grunwald był zdecydowanym faworytem praskiego turnieju i bez kłopotów pokonał wszystkich rywali. W sześciu spotkaniach wojskowi zdobyli aż 77 bramek. Dwadzieścia goli zdobył najlepszy strzelec mistrzostw Polski Artur Mikuła. Oprócz poznańskiego zespołu awans do drugiej dywizji Klubowego Pucharu Europy wywalczył gospodarz imprezy, zespół Slavii Praga.

Mistrzowie Polski jeszcze nie tak dawno występowali w tzw. elicie klubowego PE, ale przed dwoma laty nie przystąpili do rozgrywek, gdyż doszło do kolizji terminów. Reprezentacja kraju złożona także z zawodników Grunwaldu startowała w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Londynie. Poznański klub zrezygnował z udziału w turnieju halowym, mogła go zastąpić inna polska drużyna, ale nie było chętnych. Dlatego, zgodnie z regulaminem, mistrz Polski został zdegradowany do najniższej, czwartej dywizji. Przed rokiem Grunwald bez kłopotów wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W Pradze aktualni mistrzowie Polski nie zostawili złudzeń swoim przeciwnikom z: Walii, Czech, Portugalii, Słowacji, Węgier i Irlandii. Poznaniacy, jak się okazało tuż przed imprezą, musieli rozegrać w stolicy Czech sześć pojedynków. Wycofał się bowiem mistrz Armenii i wszystkie ekipy zostały zgromadzone w jednej grupie. Grunwald udowodnił, że polski hokej halowy jest jeszcze zdecydowanie lepszy od europejskich średniaków. Za rok wojskowych będzie czekało zdecydowanie trudniejsze zadanie, kiedy zagrają w drugiej dywizji klubowego PE.

http://eurohockey.org/competitions/indoor-club-championships-challenge-prague-men-2014/

Grunwald – Whitchurch HC 23:1 (13:0)

Bramki dla Grunwaldu: A. Mikuła 7, Mich. Poltaszewski 5, T. Marcinkowski 2, T. Choczaj 2, M. Kluczyński 2, K. Majchrzak 2, Mat. Poltaszewski, P. Bratkowski, T. Dutkiewicz.

Grunwald – Slavia Praga 6:2 (4:0)

Bramki dla Grunwaldu: T. Dutkiewicz 2, R. Grzeszczak, T. Choczaj, T. Marcinkowski, A. Mikuła.

Grunwald – Associacao Desportiva de Lousada 9:3 (6:0)

Bramki dla Grunwaldu: A. Mikuła 5, M. Kluczyński, T. Marcinkowski, P. Bratkowski, T. Dutkiewicz.

Grunwald – SK Senkvice 10:4 (6:1)

Bramki dla Grunwaldu: A. Mikuła 3, T. Choczaj 3, T. Marcinkowski 2, P. Bratkowski, Mich. Poltaszewski.

Grunwald – Soroksari FC 18:4 (8:2)

Bramki dla Grunwaldu: T. Choczaj 5, Mich. Poltaszewski 4, A. Mikuła 2, P. Bratkowski 2, K. Majchrzak 2, Mat. Poltaszewski 2, T. Dutkiewicz.

Grunwald – Railway Union HC 11:4 (3:1)

Bramki dla Grunwaldu: T. Choczaj 3, T. Dutkiewicz 2, A. Mikuła 2, K. Majchrzak 2, T. Marcinkowski, Mat. Poltaszewski.


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze