AZS Politechnika halowym mistrzem Polski kobiet

Autor: administrator
Kategoria: Sport
Dodano: 04-02-2014
Dzielnica: Brak

Drużyna AZS Politechniki Poznańskiej została mistrzem Polski w hokeju halowym kobiet. To pierwszy w historii tytuł dla tego zespołu. Ekipa Politechniki podczas trzech turniejów obecnego sezonu 2013/2014, wygrała dziewięć pojedynków i z kompletem punktów zwyciężyła w rozgrywkach.

Podopieczne trenerki Doroty Wybieralskiej zdecydowanie dominowały w ostatnim turnieju, jaki odbył się w Poznaniu. Akademiczki pokonały kolejno: ZSMS Poznań 4:2, LKS Rogowo 9:2 i Dwójkę Nysa 4:1 i przypieczętowały mistrzowski tytuł. Królową strzelczyń obecnych rozgrywek została Oriana Walasek (AZS PP), która zdobyła 23 gole, a w ostatniej imprezie wzbogaciła swój dorobek o sześć bramek.

Do ostatniego spotkania poznańskiego turnieju trwała walka o kolejne miejsca w rozgrywkach. Ostatecznie srebrny medal wywalczyła drużyna LKS Rogowo, a brązowy medal zdobyły zawodniczki Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Poznania. Z kolei Dwójka Nysa, która zdobywała złoty medal w czterech poprzednich sezonach halowych, tym razem znalazła się poza podium mistrzostw Polski.

Fotorelacja autorstwa Marka Janaszaka:

Wyniki ostatniego turnieju

AZS Politechnika Poznańska – ZSMS Poznań 4:2 (1:2)

bramki: Kozłowska 2 (23, 35), Walasek (18), Sławińska (19) – M. Gabara (6), Jaros (15).

LKS Rogowo – Dwójka Nysa 3:3 (1:1)

bramki: P. Hyla (15-kr), M. Wypijewska (23-kr), Purol (34) – D. Ilków-Gołąb 2 (35, 39-kr), Wójcik (7).

Dwójka Nysa – ZSMS Poznań 2:1 (2:1)

bramki: A. Katerla (6), Wójcik (13) – Matuła (14-kr).

AZS Politechnika Poznanska – LKS Rogowo 9:2 (4:2)

bramki: Walasek 3 (13, 34, 36), Wittke 2 (2, 24), Marcinkowska 2 (9, 28), Sławińska (10-kr), Kowalczyk (30) – Wojtala 2 (16, 17).

ZSMS Poznań – LKS Rogowo 5:0 (3:0)

bramki: Gabara 4 (3, 12-kr, 28-kr, 36), Matuła (10).

AZS Politechnika Poznańska – LKS Dwójka 4:1 (4:1)

bramki: Wittke 2 (2, 17-karny), Walasek 2 (13, 16-kr) – Zagajska (8).

1. AZS Politechnika Poznańska  9          27       56-12

2. LKS Rogowo       9          10       22-41

3. ZSMS Poznań     9          9          22-35

4. Dwójka Nysa       9          7          21-33