Polki walczą w ME w Pradze

Autor: administrator
Kategoria: Sport
Dodano: 24-01-2014
Dzielnica: Brak 

Zajęcie minimum szóstego miejsca, to główny cel polskich hokeistek na trawie, które od piątku będą rywalizować w Pradze w halowych mistrzostwach Europy. Utrzymanie się w elicie zapewni Polkom również udział w przyszłorocznych halowych mistrzostwach świata.

 

Polski zespół to brązowy medalista poprzednich halowych ME w 2012 roku. Trener reprezentacji Krzysztof Rachwalski przed wyjazdem do Pragi ostrożnie wypowiada się o szansach swojej drużyny. ‑ Celem jest przede wszystkim utrzymanie się w elicie, czyli zajęcie miejsca w pierwszej szóstce. A to też daje nam kwalifikację do przyszłorocznych halowych mistrzostw świata. Mistrzostwa mężczyzn w Wiedniu pokazały, że tak naprawdę nie było większej różnicy pomiędzy zespołami walczącymi o medale, a tymi, które grały o lokaty 5-8. U nas może być podobnie ‑ powiedział trener Krzysztof Rachwalski.

W grupie eliminacyjnej Polki zmierzą się z Francją, która przed dwoma laty awansowała do elity oraz z wicemistrzem Starego Kontynentu Białorusią i Austrią.

Największym zmartwieniem polskiego szkoleniowca są kontuzje kluczowych zawodniczek. Kontuzje i choroby wykluczyły z gry: Natalię Wiśniewską, Joannę Hawrot, Aleksandrę Bugałę, Paulinę Polewczak i Magdalenę Szczurek.

‑ To bardzo duże osłabienie. Dlatego ten skład, którym obecnie dysponuję, jest też w dużej mierze oparty o zawodniczki, które przed rokiem, właśnie w Pradze, wywalczyły młodzieżowe mistrzostwo Europy – tłumczył trener Krzysztof Rachwalski.

W kobiecym hokeju, podobnie jak w męskim, ograniczono liczbę zawodniczek występujący na boisku z sześciu do pięciu. O medale walczyć będzie osiem reprezentacji. Po dwa najlepsze zespoły z grup awansują do półfinału, pozostała czwórka będzie rywalizować o lokaty 5-8. Siódma i ósma drużyna zostanie zdegradowana do tzw. drugiej dywizji. Tytułu bronią Niemki.

Polki turniej w Pradze rozpoczną w piątek 24 stycznia meczem z Francją (godz. 11.40). Potem zmierzą się z Białorusią (godz. 16.40), a w sobotę 25 stycznia o godz. 10.10 zagrają z drużyną Austrii. Potem, w zależności od zajętego miejsca w grupie, będa walczyły o medale, albo o miejsca 5-8. Impreza zakończy sie w niedzielę 26 stycznia.

              


Komentarze

 • hokeista (Gość)25-01-2014, 11:01:46
  Polska w półfinale Mistrzostw Europy !!!
 • hokeista (Gość)26-01-2014, 15:01:25
  POLSKA-AUSTRIA 2:1
  MAMY BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW EUROPY
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze