Hokejowa Gwiazdka 2013 w hali Warty

Autor: administrator
Kategoria: Sport
Dodano: 09-12-2013
Dzielnica: WildaW roku jubileuszu 90-lecia sekcji hokeja na trawie, KS Warta Poznań była organizatorem 19. Międzynarodowego Turnieju Gwiazdkowego minihokeja dzieci oraz 2. Turnieju Miast juniorów młodszych. W obu imprezach w tym roku wystartowały 24 drużyny z pięciu krajów: Białorusi, Słowacji, Ukrainy, Kazachstanu i Polski.

Najstarszy w kraju turniej dzieci, tradycyjnie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. W tegorocznej imprezie wzięło udział 16 zespołów, w tym zespoły z Ukrainy, Białorusi i Słowacji. Przez trzy dni w hali przy Drodze Dębińskiej trwała emocjonująca walka o zwycięstwo, a decydujące pojedynki rozegrano w nidzielę.

W meczu o pierwsze miejsce drużyny Grunwaldu Poznań oraz I zespół UKS SP-26 Poznań stoczyły twardy, wyrownany bój. W regulaminowym czasie był remis 1:1 i o wygranej zadecydowały karne zagrywki. W nich minimalnie lepszy był Grunwald, który zwyciężył 3:2. Obu drużynom należą się słowa uznania za piękną walkę i determinację, ale też za poziom, jaki zaprezentowali zawodnicy na parkiecie.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju ukraiński Burewiestnik Czerniowce pokonał Knott Środa Wielkopolska 1:0. Kolejne miejsca w imprezie zajęły: 5. Lipno Stęszew, 6. Akademia Hokejowa SP-23, 7. UKS SP-26 II Poznań, 8. Victoria Smolewicze (Białoruś), 9. AZS Politechnika Poznań, 10. Polonia Środa, 11. Warta II Poznań, 12. Swarek Swarzędz, 13. HC Nova Dubnica (Słowacja), 14. Warta I Poznań, 15. Uno SP-36 Poznań, 16. SP-89 Grunwald Poznań.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki. Ale były też dodatkowe nagrody. I tak w konkursie rysunkowym nagrodzeni zostałi: Zuzanna Urbanowicz, Dawid Pawłowski, Wiktoria Słupska. W konkursie najmniejszy i najmniejsza nagrody otrzymali: Radek Rusel (SP-89 Grunwald) i Martinka Radowa (Nova Dubnica). Nagrodzeni zostali również – najmniejszy zawodnik Warty Filip Woehna (SP-26 II) oraz najmłodszy zawodnik imprezy: Oliwier Kołodziejczyk (SP-89 Grunwald). Wszyscy uczestnicy turnieju umawiali się już na następny turniej w 2014 roku.

 

Wielkie emocje towarzyszyły turniejowi miast juniorów młodszych, z udziałem ośmiu drużyn. W boju finałowym po remisie 4:4 w regulaminowym czasie, w karnych zagrywkach, Poznań I pokonał białoruską drużynę dziewcząt z miejscowości Smolewicze 2:1. Najlepszą zawodniczką została Inna Kaminskaja ze Smolewicz, a njlepszym zawodnikiem Jakub Szyfter z Poznania I.

o 7. miejsce: Poznań II – Środa Wielkopolska 5:1

o 5. miejsce: Toruń – Stęszew 4:1

o 3. miejsce: Uralsk (Kazachstan) – Nova Dubnica (Słowacja) 5:2

o 1. miejsce: Poznań I – Smolewicze 4:4, karne zagrywki 2:1


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze