Autor: administrator
Kategoria: Sport
Dodano: 05-12-2013
Dzielnica: Brak

Grupa 14 polskich pływaków wywalczyła w Poznaniu kwalifikację do mistrzostw Europy na krótkim basenie, które w dniach 12-15 grudnia odbędą się w duńskim Herning. W tym gronie znalazł się Kacper Majchrzak z poznańskiej Warty.

W poznańskich Termach Maltańskich, na basenie 25-metrowym wystartowała cała krajowa czołówka. Zabrakło tylko Konrada Czerniaka, który minimum na ME zdobył na równolegle odbywających się mistrzostwach Hiszpanii (tam bowiem zawodnik aktualnie się przygotowuje). Minimum kwalifikacyjne zostało ustalone na poziomie ósmego miejsca (lub 12. w przypadku juniorów) z ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Chartres. Zawodnicy minima musieli uzyskać tylko w jednej konkurencji. W trakcie dwudniowych zawodów prawo startu w Danii zdobyło 14 reprezentantów. W poznańskich zawodach wystartowało ponad 350 zawodników z 82 klubów.

Mistrzowską formę zaprezentowała Aleksandra Urbańczyk, która kwalifikację wywalczyła aż w czterech konkurencjach i poprawiła o 0,11 sek. własny rekord Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym. W Danii zamierza rywalizować na 50 m grzbietowym i 50 m dowolnym.

Zawodnicy, którzy uzyskali minima na ME:

kobiety: Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź), Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław), Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław), Paulina Sikora (AZS Warszawa);

mężczyźni: Paweł Korzeniowski (AZS Wrocław), Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), Filip Zaborowski (MKP Szczecin), Paweł Furtek (MKP Szczecin), Mikołaj Machnik (AZS AWF Katowice), Michał Poprawa (AZS AWF Katowice), Kacper Majchrzak (Warta Poznań), Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin).