Autor: Redakcja
Kategoria: Sport
Dodano: 05-06-2013
Dzielnica: Śródka

To był bardzo dobry występ reprezentantów Polski podczas zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie, jakie odbyły się na jeziorze Maltańskim w Poznaniu. Biało-czerwoni wiele razy stawali na podium i to jest dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, jakie w dniach 14-16 czerwca odbędą się w Portugalii.

W sobotę Polacy trzykrotnie zwyciężali na Malcie. Sporo powodów do radości miały kajakarki. W konkurencji K2 na 500 m wystartowały dwie polskie osady i obie stanęły na podium. Dwukrotna medalistka olimpijska Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) razem z Edytą Dzieniszewska (Sparta Augustów) wygrała, a na trzeciej pozycji uplasowała się najbardziej utytułowana polska zawodniczka Aneta Konieczna (Warta Poznań), która płynęła wspólnie z Martą Walczykiewicz (KTW Kalisz). W konkurencji K2 na 1000 m triumfowały Agnieszka Kowalczyk (AZS AWF Gorzów) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań).
Udany start zanotowali kajakarze Zawiszy Bydgoszcz – Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski, którzy wygrali bieg w K2 na 1000 m. Dobry wynik zanotował kanadyjkarz Posnanii Marcin Grzybowski, który w wyścigu na 1000 m przegrał tylko z mistrzem olimpijskim Niemcem Sebastianem Brendelem. Na drugim stopniu podium stanęli także kajakarze w konkurencji K4 na 1000 m – Paweł Florczak, Rafał Rosolski (obaj Dojlidy Białystok), Rafał Maroń (Zawisza Bydgoszcz), Arkadiusz Krajewski (Admira Gorzów). Trzecie miejsca zajęli kanadyjkarze Vincent Słomiński (Stomil Poznań), Tomasz Kaczor (Warta Poznań) w C2 na 1000 m oraz czwórka Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz), Michał Kudła (Posnania), Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn), Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań) w C4 na 1000 m.
W niedzielę Polacy jeszcze sześć razy stawali na podium PŚ.  W wyścigu kajakarek na 200 m zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Londynu Nowozelandka Lisa Carrington, ale za nia finiszowały Polski – druga Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) i trzecia Karolina Naja (AZS AWF Gorzów). Potem Naja w czwórce na 200 m z Beatą Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Edytą Dzieniszewską (Sparta Augustów) i Magdaleną Krukowską (Dojlidy Białystok) zajęła drugie miejsce.
Po raz drugi na podium stanął Paweł Szandrach (Zawisza Bydgoszcz), który był drugi w K1 na 500 m. Trzecie lokaty zajęli kanadyjkarze – Michał Łubniewski (Piast Człuchów) i Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań) w konkurencji C2 na 200 m oraz Tomasz Kaczor (Warta Poznań) i Vincent Słomiński (Stomil Olsztyn) w C2 na 500 m.
Teraz przed biało-czerwonymi mistrzostwa Europy w Portugalii w dniach 14-16 czerwca.