Smocze łodzie i wyścig mistrzów

Autor: Redakcja
Kategoria: Sport
Dodano: 27-05-2013
Dzielnica: Śródka 

Marta Walczykiewicz   kajakarka KTW Kalisz Michał Łubniewski   kanadyjkarz Piasta Człuchów, zwyciężyli na torze regatowym Malta w Poznaniu w "Sprinterskim Wyścigu Mistrzów" na dystansie 200 m.
 
Zawody rozegrano w trakcie innej dużej imprezy –V edycji mistrzostw szkół w wyścigach smoczych łodzi "Dragony 2013", w których startowało blisko 350 uczniów. W ten sposób Polski Związek Kajakowy chciał rozpropagować dyscyplinę wśród młodzieży.
Wyścigi najlepszych polskich kajakarek i kanadyjkarzy miały po raz pierwszy charakter komercyjny, bowiem dla najlepszych uczestników związek ufundował nagrody. Zwycięzca otrzymał 1500 złotych, pozostali zawodnicy na podium – 1000 i 500 złotych. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Karolina Naja, a trzecia była Agnieszka Kowalczyk (obie AZS AWF Gorzów). Wśród kanadyjkarzy drugi był Marcin Grzybowski (Posnania), a trzeci Mariusz Ruczyński (AZS AWF Poznań).
Mimo przenikliwego zimna i padającego deszczu, rywalizacja był ciekawa i emocjonujaca. W rywalizacji szkół podstawowych zwycięzyła SP-61, przed SP-6 oraz SP-51. W rywalizacji szkół gimnazjalnych najlepsza była ekipa Gimnazjum z Lubonia, która wyprzedziła Gimnazjum nr 64 z Poznania oraz Gimnazjum z Czerwonaka. Nagrodami w Mistrzostwach Szkół były bony na sprzęt sportowy do sklepu Decathlon Franowo oraz medale i puchary ufundowane przez firmę Podium Czerwonak. Wszyscy uczestnicy zmagań mieli okazję wziąć udział również w ćwiczeniach zumby przeprowadzonych przez instruktorkę Pure Malta Poznań.
A już w najbliższy piątek 31 maja na torze regatowym Malta rozpoczną się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kajakarstwie. W imprezie wystartuja wszyscy najlepsi polscy kajakarze.
(jjp)
 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze