"Dragony 2013" na torze regatowym Malta

Autor: Redakcja
Kategoria: Sport
Dodano: 22-05-2013
Dzielnica: Śródka 

W sobotę 25 maja 2013 roku na torze regatowym Malta w Poznaniu, odbędzie się V edycja Mistrzostw Szkół w wyścigach smoczych łodzi "Dragony 2013". W imprezie weźmie udział ponad 360 uczestników z 26 szkół. Początek zawodów o godzinie 10.30. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Stomil Poznań. W dotychczasowych czterech edycjach udział wzięło ponad tysiąc uczniów z poznańskich i wielkopolskich szkół.
 
Zawody rozgrywane w kategoriach: szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych, mają na celu propagowanie poprzez zabawę dyscyplin sportowych rozgrywanych na wodzie oraz zdrowego i aktywnego stylu życia wśród nastolatków. Mistrzostwa mają charakter rodzinnego pikniku, w którym biorą udział uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele. W trakcie mistrzostw uczestnicy będą mieli okazję przepłynąć się z medalistami olimpijskimi i mistrzostw świata, którzy dodatkowo będą rozdawać autografy i wręczać medale, puchary i nagrody. 
W trakcie zawodów smoczych łodzi po raz pierwszy zostanie rozegrany sprinterski wyścig mistrzów w kajakarstwie. W zawodach wystartują najlepsi zawodnicy naszego kraju (konkurencja K-1 kobiet i C-1 mężczyzn na 200 metrów). W stolicy Wielkopolski pojawią się m.in. Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (brązowe medalistki IO z Londynu), Aneta Konieczna z poznańskiej Warty (trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich), Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz oraz kanadyjkarze – Tomasz Kaczor (Warta Poznań), Marcin Grzybowski (Posnania) i Vincent Słomiński (Stomil Poznań). Dla reprezentantów Polski będzie to ciekawy sprawdzian przed zawodami Pucharu Świata, jakie odbędą się w Poznaniu w dniach 31 maja - 2 czerwca.
Projekt "Dragony 2013" zostały wyróżnione spośród blisko 300 zgłoszonych projektów (z całej Polski) i otrzymał prestiżowy tytuł „Lider Animatora”. Program Lider Animator zorganizowany przez firmę Coca-Cola odbył się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Zdrowia i Szkolnego Związku Sportowego.
Tegoroczna impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Ryszarda Grobelnego – prezydenta miasta Poznania oraz prof. Jerzego Smorawińskiego – rektora AWF w Poznaniu.
(jjp)
 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze