Zapraszamy na Retroweriadę

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 17-05-2013
Dzielnica: BrakW niedzielę – 19 maja – warto być w Strzeszynku, na terenie ośrodka „Oaza”: odbędzie się tam II Międzynarodowy Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych „Retroweriada".

Podobnie jak w ubiegłym roku, do Strzeszynka przyjadą miłośnicy zabytkowych rowerów – rowerów, które obecnie są w modzie! Niewykluczone, że wśród sprawnych, a pokazanych na zlocie eksponatów znajdą się rowery wyprodukowane przed wojną w Poznaniu: w końcu na terenie miasta działało wówczas aż pięć montowni rowerów!

Organizatorem imprezy jest Automobilklub Wielkopolski, a komandorem i jednocześnie spiritus movens zlotu – Witold Rybczyński, znany pasjonat „dwóch kółek”, na co dzień pracujący zawodowo nad przywracaniem sprawności rowerom.

W czasie „Retroweriady" możemy spodziewać się m.in. konkursu elegancji rowerów i ich wystawców, zarówno stanu technicznego, i wykończenia pojazdu, jak i stroju osoby, która rower prezentuje. Tym samym na pewno zobaczymy rowerową modę: czapki cyklistówki, spodnie do kolan, zwężane w „nogawkach”, a u pań – kapelusze, koszyczki itp.  Same rowery też będą oceniane, m.in. pod kątem maksymalnego wykorzystania oryginalnych części, wieku, czy rozwiązań technicznych.

Odrestaurowanie zabytkowego roweru nie jest proste: bardzo często brakuje oryginalnych części, nierzadko dokumentacji związanej z niestosowanymi dziś rozwiązaniami technicznymi, trzeba mieć też przede wszystkim sam zabytkowy rower – a o to dziś, mimo mody, nadal dość trudno.

Miłośnikom starych, lecz dobrze utrzymanych rowerów przypominamy, że jeszcze tylko dziś w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, czynna jest wystawa rowerów wyprodukowanych w Wielkopolsce do 1939 roku. Kto nie zdążył ich tam obejrzeć… tym bardziej musi być w niedzielę w Strzeszynku, gdzie eksponaty będą zaprezentowane!


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 46 m2 więcej
  Cena: 413 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze