Początek sezonu dla wioślarzy

Autor: administrator
Kategoria: Sport
Dodano: 26-04-2013
Dzielnica: ŚródkaWiosna już na dobre zagościła w Poznaniu. W nadchodzący weekend na poznańskim jeziorze Maltańskim nowy sezon zainaugurują polscy wioślarze. W sobotę i niedzielę (w oba dni od godz. 9), zostaną rozegrane Centralne Kwalifikacyjne Regaty Otwarcia Sezonu. 

 
To bardzo ważne zawody dla zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy będą walczyli o kwalifikacje do poszczególnych kadr narodowych. Z kolei juniorzy młodsi powalczą o miejsce w kadrze na Regaty Nadziei Olimpijskich. Na starcie poznańskich zawodów staną więc wszyscy najlepsi krajowi wioślarze. Nie zabraknie wśród m.in. Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej, brązowej medalistki olimpijskiej z Londynu w dwójce podwójnej. Trener kadry kobiet Marcin Witkowski będzie poszukiwał najlepszych zawodniczek do poszczególnych osad – dwójki i czwórki podwójnej.
 
Przed przyjazdem do stolicy Wielkopolski, większość wioślarzy trenowała w Wałczu. 
– Ćwiczyliśmy przede wszystkim na jedynkach. Będą one najważniejszym sprawdzianem w poznańskich regatach. Rywalizacja w skiffie zostanie rozegrana pierwszego dnia.
Na podstawie wyników utworzone zostaną dwójki, choć oczywiście już teraz mam swoje przemyślenia co do składów poszczególnych duetów. Trzeba pamiętać, że przed nikim nie zamykamy drogi do reprezentacji i w Poznaniu każdy będzie miał okazję wykazać się w czasie startu – powiedział z kolei Aleksander Wojciechowski, trener kadry mężczyzn, szkoleniowiec najbardziej utytułowanej polskiej osady, czyli czwórki podwójnej męzczyzn (złoto w Pekinie i czterokrotne mistrzoswo świata).
jjp
 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze