Miasto chce wynająć lokal na Sierocej

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 15-05-2018
Dzielnica: Stare MiastoFirma z siedzibą w reprezentacyjnej kamienicy, albo nieźle urządzony apartament mieszkalny – dlaczego nie? Taka okazja właśnie trafia się w samym sercu Poznania, tuż przy Starym Rynku.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wystawił na przetarg ofertowy lokal użytkowy w kamienicy przy ul. Sierocej 10, tuż przy Paderewskiego. Jak zachęca - zabytkowa kamienica usytuowana jest w ścisłym centrum Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku, i licznych zabytków kultury i muzeów. W kamienicach otaczających płytę rynku funkcjonują kawiarnie, restauracje i puby. Termin składania ofert upływa 25. maja o godz. 15:30.

ZKZL przedstawia potencjalnym najemcom dwukondygnacyjny lokal użytkowy nr 5 z wejściem z ul. Sierocej 10, o całkowitej powierzchni 1.189,60 mkw, na którą składa się I piętro o pow. 577,60 mkw, II piętro o pow. 570,70 mkw, i powierzchnia na poziomie antresol między parterem a pierwszym piętrem o powierzchni 41,30 mkw.

Kamienica położona jest w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej – wpisana jest do Rejestru zabytków pod indywidualnym numerem: A429. Z kolei lokal numer 5 posiada instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, centralne ogrzewanie, i wentylację mechaniczną. Jednak te systemy nie są sprawne: są w różnym stopniu uszkodzone na skutek demontażu wyposażenia...

Ulica Sieroca wywodzi swoją nazwę od miejskiego sierocińca, który od 1832 roku znajdował się w poklasztornym budynku franciszkanów.

Zbigniew Zakrzewski w „Ulicami mojego Poznania” wspomina, że pod trójką, w budynku należącym do Banku Przemysłowców, znajdował się Związek Zawodowy Pracowników Bankowych i Kas Oszczędności. Po zachodniej stronie ulicy stał budynek Drukarni Mieszczańskiej, a między ulicą Paderewskiego a Franciszkańską – gmach lombardu miejskiego i urzędu podatkowego. „Mieściło się tu biuro Inspektoratu Szkolnego, zajmujące się werbowaniem nauczycieli języka polskiego do szkół ludowych” - pisał Zbigniew Zakrzewski.

 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze