Łazarz czekają wielkie zmiany

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 18-12-2017
Dzielnica: ŁazarzRozpoczęły się konsultacje na Łazarzu dotyczące planowanej wielkiej zmiany w organizacji ruchu: na stronie Zarządu Dróg Miejskich zamieszczono trzy możliwe warianty organizacji ruchu. Zakładają one przede wszystkim wprowadzenie jednokierunkowego ruchu na ulicach, przede wszystkim w osi ulicy Jarochowskiego i w rejonie Rynku Łazarskiego. Konsultacje potrwają do końca stycznia 2018 roku, a spotkania z mieszkańcami będą organizowane 17 i 18 stycznia.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada zmianę organizacji ruchu na Łazarzu, przy czym przedstawia możliwe trzy warianty działania. Do tego trzeci także ma trzy możliwości. Pierwszy z głównych wariantów został na razie zaakceptowany przez Radę Osiedla Św. Łazarz. Zakłada on zmiany w dwóch ważnych częściach Łazarza – zapowiada m.in. ruch jednokierunkowy na ulicach Jarochowskiego, Potockiej, Stablewskiego, Lodowej, Dmowskiego, Łukaszewicza, Mottego, Calliera, Granicznej, Małeckiego, Niegolewskich. Sam Rynek Łazarski – ulice przezeń biegnące - miałby być w ogóle wyłączony z ruchu kołowego. Inne proponowane zmiany dotyczą nakazu skrętu w ul. Szymborską (z wyłączeniem autobusów ZTM) na skrzyżowaniu ul. Szymborskiej i ul. Chociszewskiego i likwidację lewoskrętów z ul. Głogowskiej w ul. Berwińskiego (rozwiązanie zostało już wprowadzone) i ul. Śniadeckich.

Drugi wariant przewiduje tak samo wyłączenie z ruchu kołowego ulic Rynku Łazarskiego, do tego zwężenie ul. Głogowskiej (po jednym pasie ruchu w każdą stronę) między ul. Hetmańską i ul. Śniadeckich, ruch jednokierunkowy na ulicach/odcinkach ulic: Potockiej, Stablewskiego, Lodowej, Dmowskiego, Łukaszewicza, Mottego, Calliera, Granicznej, Małeckiego, Strusia, Kanałowej, Niegolewskich, Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego, Morawskiego, Szczanieckiej, Niegolewskich, Limanowskiego, Drużbackiej, Wyspiańskiego, Berwińskiego, Jarochowskiego, Bogusławskiego, Śniadeckich, Ułańskiej, Kossaka, Chełmońskiego, Siemiradzkiego, Grottgera, a także wspomniane likwidacje lewoskrętów.

Wariant trzeci jest drugom rozwiniętym o zamiar wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Kasprzaka, Matejki, Kolejowej, Gąsiorowskich i wyznaczenie bus-pasów w ciągu ul. Kasprzaka/ul. Matejki i na ul. Kolejowej.

Koncepcja w każdym z wariantów zakłada zatem „uspokojenie ruchu, uporządkowanie parkowania i uczynienie ulic Łazarza bardziej przyjaznymi mieszkańcom” oraz „zmianę kierunków ruchu na wybranych odcinkach łazarskich ulic, ograniczenie prędkości do 30km/h i wyłączenie niektórych fragmentów z ruchu kołowego”. Wprowadzenie tych zmian poprzedza jednocześnie kolejną zmianę organizacyjną – Strefę Płatnego Parkowania na Łazarzu, która ma z kolei zapewnić większą rotację aut, ukrócić blokowanie miejsc parkingowych przez pozostawiane tu samochody z innych dzielnic i zagwarantować mieszkańcom możliwość parkowania w ramach opłaty za identyfikator, opłacany miesięczną kwotą 10 złotych.

Propozycje ZDM nie są ostateczne, a mieszkańcy – oprócz udziału w styczniowych spotkaniach mogą się do nich odnosić pisemnie na drodze e-mailowej, pocztowej lub dostarczając pisma ze swoimi opiniami do siedziby Zarządu.


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze