Betlejem Poznańskie - czyli zobacz kamienice z góry

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 15-12-2017
Dzielnica: Stare MiastoBigos, kiełbasa, litewskie specjały i chleb ze smalcem, a do tego grzane wino dla dorosłych i wesołe miasteczko dla dzieci – trwa poznański jarmark bożonarodzeniowy na Placu Wolności.

Niewątpliwie największą dosłownie i w przenośni jego atrakcją jest diabelski młyn, który góruje nad Placem i okolicznymi kamienicami. Widok stąd jest niecodzienny, i wielu poznaniaków, nie tylko tych najmłodszych decyduje się, by obejrzeć centrum z wysokości trzydziestu metrów.

A na Placu stragany i gospoda ustawione są w postaci drewnianych estetycznych domków, przystrojonych świerkowymi gałązkami, lampkami i czerwono-białymi czapeczkami świętego Mikołaja. Oprócz artykułów spożywczych można zakupić przedmioty poznańskiego rzemiosła, a nawet „szczęśliwe podkowy” z imieniem, oferowane przez stylową kuźnię, obok wysokiej szopki z obracaną trzypiętrową sceną. Dla zmarzniętych poznaniaków i gości przewidziano też możliwość ogrzania rąk przy paleniskach.

Jarmarkowi na Placu Wielkopolskim – a także drugiej jego części – na Starym Rynku - towarzyszą pokazy artystyczne – muzyka, kolędy, animacje dla dzieci, pokazy taneczne. Betlejem Poznańskie potrwa do 22 grudnia, można je odwiedzać od godz. 11.00 do 21.00. Zapraszamy!


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze