Otwarte Forum Dyskusyjne – już 22 listopada!

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 14-11-2017
Dzielnica: BrakOdkryjmy Poznań – apeluje Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta i zaprasza na Otwarte Forum Dyskusyjne. W internecie są już dostępne założenia polityki miasta dotyczące zasad reklamy, szyldów, małej architektury i ogrodzeń.

Przedstawiając propozycję regulacji do uchwały krajobrazowej, prezydent ma nadzieję rozpocząć szeroką dyskusję na temat zasad funkcjonowania w przestrzeni miejskiej reklamy oraz szyldów, małej architektury i ogrodzeń. Dyskusje na ten temat toczone są w zasadzie stale, teraz jednak miasto traktuje sprawę systemowo, podsuwając konkretne propozycje do zapisów uchwały krajobrazowej.

- Uporządkowanie przestrzennego chaosu traktuję jako jedno z ważniejszych zadań w procesie zmieniania Poznania. To nasza wspólna sprawa, by publiczne obszary miasta zmienić w bardziej estetyczne i harmonijne wizerunkowo – zapewnia Jacek Jaśkowiak. Jak mówi, nasza rzeczywistość zmienia się dynamicznie, a my „stopniowo zaczęliśmy zwracać uwagę na jakość naszego otoczenia, a więc przestrzeni wspólnego życia. Wolimy przebywać, pracować, w końcu mieszkać, w przestrzeni wysokiej jakości. Czyli jakiej? Uporządkowanej, a nie pełnej wizualnego wrzasku. O atrakcyjności miasta – wizerunku, odnoszonych wrażeniach i atmosferze – decyduje jakość otoczenia”...

Prezydent przypomina, że narzędziem poprawy jest „ustawa krajobrazowa”, przyjęta przez Sejm RP w roku 2015, która pozwoliła samorządom na przyjęcie na poziomie gminy uchwały „w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”.

- Mamy więc wreszcie narzędzie do porządkowania reklamowego chaosu, przeciwdziałania nadmiernemu grodzeniu przestrzeni oraz zbytniej różnorodności form małej architektury – zapewnia Jacek Jaśkowiak. - Jesteśmy gotowi, by po to narządzie sięgnąć.

Propozycja zapisów do uchwały krajobrazowej dla Miasta Poznania skupia pracę szerokiego zespołu przedstawicieli miejskich biur, wydziałów i jednostek oraz Rady Miasta Poznania, przy wiodącej roli Wydziału Urbanistyki i Architektury.

- Przygotowując te zapisy, zespół korzystał z obowiązujących dokumentów planistycznych, podręczników dobrych praktyk, dokonywał także licznych analiz przestrzennych, opartych o wizje w terenie – przypomina prezydent. - Sięgał również do opracowań i rozwiązań, jakie funkcjonują w miastach zachodnioeuropejskich. Propozycja ta została przygotowana sumiennie, stanowi więc solidną bazę do dyskusji. Przed nami czas rozmów, debat, spotkań, wymiany myśli, formułowania uwag. Rozwiązania, które wspólnie wypracujemy, skierujemy w przyszłym roku do Rady Miasta Poznania w formie ostatecznego projektu uchwały, by w jak najszybszym czasie stały się obowiązującym prawem.

Otwarte Forum Dyskusyjne odbędzie się 22 listopada 2017 r., w Concordia Design, przy ul. Zwierzynieckiej 3: dyskusję o reklamach zaplanowano na godziny 9:00- 12:00, a o szyldach - na 15:00-17:00. O ogrodzeniach i małej architekturze będzie mowa między godz. 18:00-20:00. Na Forum trzeba się zarejestrować: krajobrazowa@um.poznan.pl.

Informacji można też zasięgnąć w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta - Wydział Urbanistyki i Architektury, pl. Kolegiacki 17, III piętro, pokój 344, listopad 2017- luty 2018, poniedziałki 12:00-17:00.

A propozycje zapisów do dyskusji można znaleźć pod adresem http://www.poznan.pl/krajobrazowa


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze