Kaktusy w Palmiarni

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 07-11-2017
Dzielnica: GrunwaldTen tydzień kończy się w Poznaniu ciekawą wystawą w Palmiarni, poświęconą kolczastym pięknościom – Poznańskim Dniom Kaktusów. Po niej nastąpi czas na drzewa w fotografii.

Palmiarnia Poznańska i Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów zapraszają w czwartek na otwarcie wystawy w ramach Poznańskich Dni Kaktusów, zatytułowanej „Kaktusy kwitną”. Potrwa ona do 12 listopada, a towarzyszyć jej będzie kiermasz tych roślin.

Towarzystwo zapewnia, że bohaterowie tych dni są to „zadziwiające rośliny, potrafiące miesiącami, a niektóre nawet latami, przeżyć bez dostępu wody, gromadząc ją w przekształconej łodydze. Zamieszkują kontynenty obu Ameryk, gdzie wśród ponad 2000 ich gatunków podziwiać można różnorodność kształtów, kolorów, wielkości cierni (będących przekształconymi liśćmi) a także piękno ich kwiatów”. W Poznaniu ujrzymy ich wyjątkowo piękne elementy – czyli kwiaty. „Nie każdy bowiem wie, że wszystkie kaktusy kwitną a zdecydowana większość z nich kwitnie również w Polsce, jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki zarówno latem jak i zimą. Listopad jest miesiącem w którym kaktusy szykują się do spoczynku zimowego jednak do roślin dołączone będą etykiety ukazujące kolor i kształt kwiatów, którymi nasi podopieczni obdarzą nas w kolejnym roku”.

W Palmiarni ujrzymy zatem „hybrydy roślin z rodzaju Echinopsis, które dzięki pracy hodowlanej wyróżniają się dużymi kwiatami a także bogactwem ich kolorów i kształtów. Licznie reprezentowane będą też sukulenty afrykańskie niebędące kaktusami, min. z rodzajów Pachypodium (palma madagaskarska), Adenium (róża pustyni), Euphorbia (wilczomlecz) oraz cieszący się coraz większym zainteresowaniem rodzaj Lithops, nazywany ze względu na swój kolor i kształt żywymi kamieniami”.
Będzie też dla najmłodszych gości kącik z kolorowankami (głównie kaktusowymi), a przyszli hodowcy będą mogli pytać ekspertów o tajniki dotyczące pielęgnacji roślin.

Po kaktusach przyjdzie w Palmiarni czas na znacznie większe rośliny, potraktowane tym razem artystycznie – 14 listopada, w samo południe, w sali dydaktycznej, otwarta będzie wystawa fotograficzna „Śni się drzewom las”, która potrwa do 26 listopada.

Autorką zdjęć jest Adriana Bogdanowska - poznanianka, przyrodnik z powołania i wykształcenia, redaktor naczelna Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA. Jej prace są dosłownie zatrzymaniem chwili, jako że pasjonuje ją utrwalanie wyłącznie jedynego w swoim rodzaju momentu oddziałującego na zmysły, ulotnej chwili, przy czym zdjęcia te nie są później poddawane obróbce w żadnym z programów graficznych.
Obie wystawy dostępne będą w godzinach otwarcia Palmiarni: od wtorku do soboty - 9:00 - 16:00 (kasa do godz. 15:00) i w niedziele i święta - 9:00 - 17:00 (kasa do godz. 16:00). Ceny biletów:
normalny: 9 zł i ulgowy: 7 zł.

 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze