Sobota na Cytadeli

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 20-10-2017
Dzielnica: Stare MiastoKto ma wolny czas w sobotę – może udać się na Cytadelę. O godz. 9.00 rusza bieg parkrun Poznań, a o 11.00 rozpoczyna się tu 33. Spacer w poszukiwaniu śladów Fortu Winiary.

Pierwsza impreza – 272. bieg parkrun Poznań rozpoczyna się z samego rana na Cytadeli, jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Organizator – parkrun Polska zapewnia, że „...u nas nikt nie jest ostatni - ponieważ zwykle mamy wolontariusza zamykającego stawkę, który zawsze pomoże i wesprze w razie potrzeby!”.

Trasa obliczona jest na pięć kilometrów i jest jedną z najciekawszych z ponad tysiąca tras parkrun na świecie! Mogą ją pokonać zarówno zaawansowani biegacze, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć biegową przygodę, bez ograniczenia wieku i umiejętności, preferujący styl poruszania się biegiem, truchtem, spacerem. Organizator zaprasza - „po biegu chętni uczestnicy i wolontariusze spotykają się na wspólnej kawie w Brisman Kawowy Bar przy ul. Mickiewicza 20, z wygodnym dojazdem prosto z Cytadeli. Udział w biegach jest zawsze całkowicie BEZPŁATNY na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej. Wszystkie szczegóły, opis trasy, harmonogram wolontariuszy, wyniki i wiele więcej można znaleźć tutaj: http://www.parkrun.pl/poznan/ Jednorazowa rejestracja do biegu: http://www.parkrun.pl/rejestracja/”.

Natomiast 33 Spacer po Parku Cytadela w poszukiwaniu śladów Fortu Winiary ma przynieść uczestnikom odpowiedź na pytania „kto, po co i dlaczego zbudował na Wzgórzu Winiarskim najpotężniejszy XIX-wieczny fort w Europie? Co ma z tym wspólnego Aleja Niepodległości i Rondo Kaponiera? Ile podziemnych tuneli prowadzi z Poznania do Berlina? Co to jest "droga kryta", "blokhauz" i "przeciwskarpa" ? Jak blisko Poznania była granica z Rosją? Jak wyglądały walki o fort?” Na około trzygodzinny spacer zaprasza Stowarzyszenie REDUTA w Poznaniu – początek o godz. 11.00 pod schodami przy dworcu PKP Garbary, na styku ul. Szelągowskiej, al. Armii Poznań i ul. Garbary.


 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze