Tydzień z architekturą - poznaj Dom Weterana, neony i nie tylko!

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 11-10-2017
Dzielnica: BrakTrwa „Tydzień z architekturą” - w czasie spotkań w ciekawych miejscach Poznania, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o architekturze miasta, i to nierzadko dotąd nie publikowanych!

I tak, już w piątek 13-go, o godz. 16.00, architekci z SARP zapraszają na spacer do Domu Weterana na Szelągu, wejście od ul. Ugory. Tam opowieść o architekturze poprowadzą arch. Witold Milewski i Jakub Głaz. Uwaga - na to wydarzenie obowiązują zapisy! Przypomnijmy przy okazji ciekawostkę – Dom Weterana, będący dziś Domem Pomocy Społecznej, został zaprojektowany przez zespół w skłądzie Zygmunt Skupniewicz, Witold Milewski i Lech Sternal, a według Marcina Libickiego jest „prawdziwym arcydziełem nowoczesnej architektury” i jednym z najlepszych wzniesionych po wojnie budynków publicznych. Kamień węgielny wmurowano tu 27 grudnia 1967 roku – w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a budowę ukończono w czerwcu 1972 roku.

W sobotę o godz. 9.00 na spacer po Arenie zaprasza natomiast dr inż. arch Grażyna Kodym Kozaczko oraz Koło Naukowe Historii Architektury i Urbanistyki. Tu także trzeba wcześniej się zapisać.

Z kolei o godz. 16.00 w sobotę rozpocznie się wykład „O ogólnoświatowej i poznańskiej historii neonów”, poprowadzony przez Marcina Grześkowiaka, twórcę neonowego fotobloga „Neony Poznania”. Jak zachęca SARP, Marcin „przedstawi świat, w którym prąd płynący przez rurkę z gazem wywołał u wszystkich zachwyt i uśmiech na twarzach. Będzie mowa o tym gdzie, jak i przez kogo tworzone były neony w Poznaniu i na świecie oraz które z nich zapadły mieszkańcom najbardziej w pamięć. Animowane, ruchome, semafory – nie przegapcie tego!”. Wykład odbędzie się w Galerii Miejskiej Arsenał

W przyszłym tygodniu również będzie kilka okazji do zdobycia ciekawych informacji:

- 18.10.2017 o godz. 18.00 odbędzie się wykład: Robert Konieczny – projekty; organizatorem jest Rada Kół Naukowych przy Politechnice Poznańskiej, wykład odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

- 19.10.2017, godz. 18.00, debata: Nowoczesność niedokończony projekt? Czy modernizm umarł? Poprowadzi ją Jakub Głaz, przy współudziale dr Ryszarda Nakoniecznego – WA Politechnika w Gliwicach, Lidii Pańków, Grzegorza Miki – Warszawski modernizm. To spotkanie odbędzie się w Atrium nowego budynku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

- 20.10.2017, godz. 18.00, wykład Bolesława Stelmacha - Teatr w budowie. Dziennik podróży. Odbędzie się on w UBIQ Business Park, Grunwaldzka 34 A.

- 21.10.2017, godz. 12.00, spacer po Osiedlu Piastowskim: Jednostka sąsiedzka. Poprowadzi go Tobiasz Wichnowski, trzeba się wcześniej zapisać.

Zapisy na wymienione wydarzenia polegają na przesłaniu danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: tydzienzarchitektura@gmail.com, przy czym w tytule wiadomości trzeba wpisać nazwę spotkania. O wyborze chętnych decyduje kolejność zgłoszeń.

W drugiej połowie października także czeka kilka ciekawych spotkań, m.in. poświęconych architekturze Międzynarodowych Targów Poznańskich, czy Bałtykowi. O szczegółach napiszemy wkrótce.  


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze