Skrzyżowanie Garbary z nową organizacją

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 07-09-2017
Dzielnica: Stare MiastoNa skrzyżowaniu Garbar i Estkowskiego wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Czy na lepsze? - pytają staromiejscy radni i proszą o opinie pieszych.

Skrzyżowanie to Rada Osiedla nazywa „najgorszym skrzyżowaniem w mieście” i zmiany miałyby te stan zmienić. Trudno jednak tu wprowadzić zdecydowane rozwiązania z powodu bardzo dużej przepustowości i ruchu na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego, a także z powodu przebiegu torowiska. O ile na wielu poznańskich skrzyżowaniach rozwiązania w organizacji ruchu skupiają się na daniu priorytetu komunikacji publicznej, w tym przypadku nie jest to łatwe.

Zarząd Dróg Miejskich wprowadził zakaz zawracania na Małych Garbarach, co pozwoli na usprawnienie ruchu pieszych – częśćiej włączane i dłużej palące się zielone światło. Ponadto, jak piszą radni - „Z myślą o dzieciach, które uczęszczają do szkoły przy ul. Garbary w najbliższych dniach zmieniony zostanie cykl świateł na ul. Estkowskiego (przy przejściu dla pieszych). Jednym z efektów będzie to, że piesi krócej będą przebywali na wysepce pomiędzy jezdniami.” I zaznaczają, że cieszy fakt, iż „Zarząd Dróg Miejskich podjął działania oczekiwane nie tylko przez pieszych, ale też innych użytkowników dróg, którzy wskazywali na długie oczekiwanie na światła i tak zwane martwe pola. (…) Tak jak wspólne przejście urzędników z radnymi i mieszkańcami przekonało ZDM do zmian, tak samo będziemy chcieli przetestować wprowadzone rozwiązania i poznać koszty”.

Dlatego Rada Osiedla zwraca się do mieszkańców z prośbą o opinie dotyczące nowej organizacji ruchu, wysyłane na e-mail: Osiedle_Staremiasto@um.poznan.pl lub w wiadomości na facebooku: https://www.facebook.com/rada.osiedla.stare.miasto/Garbary – Estkowskiego – komunikacyjny koszmar


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze