1 września - Parada na Warcie

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 25-08-2017
Dzielnica: Stare MiastoPokazujemy, że rzeka Warta cały czas żyje- zapewniają organizatorzy Parady 1 Września na Warcie w Poznaniu.

Ciekawa impreza zapowiada się pierwszego dnia września na poznańskiej Warcie – to zakończenie wakacji, a jednocześnie upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak podają na swojej stronie staromiejscy radni, „...pokazujemy, że rzeka Warta, fragment Wielkiej Pętli Wielkopolskiej cały czas żyje, że są osoby, a jest ich coraz więcej, korzystające z jej uroków i możliwości jakie daje”. Tym bardziej, że „Wartę można poznawać w różny sposób, od strony lądu i z wody, z kajaka, z łodzi wiosłowej i motorowej pokładu statku a nawet z żaglówki np podczas Turystyczno - Rekreacyjne Regaty Żeglarskie Rzeczny Match Racing w Starym Porcie.”A po rzece pływają nie tylko statki wypływające z przystani przy Katedrze, kajaki i pontony, ale też inne prywatne jednostki różnego rodzaju. Można je podziwiać np. w czasie barwnych imprez, takich jak Parada Sobótkowa, czy Poznańskie Wianki.

Na stronie staromiejskiej Rady możemy poznać trasę parady: początek na Przystani Poznań (Stary Port) i dalej rzeką do plaży Wilda, następnie z nurtem Warty aż do Plaży Miejskiej Poznań na Szelągu, obok Plaży Miejskiej Chwaliszewo Poznań i z powrotem - do Plaży Rataje.

Sławek Wąchała – organizator parady – spodziewa się udziału w niej kajakarzy, wioślarzy z poznańskich klubów, motorowodniaków z Poznania i okolic, a także – już na trasie - statku Bajka. Będą też zapewne Mariniarze, przedstawiciele Sea-Adventure.eu, Kilwater, Wiess na tratwie epizod I., Żegluga Retro. Uczestników deklarujących wzięcie udziału w paradzie, organizator prosi o kontakt mailowy: slawekwachala@gmail.com

 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze