Dlaczego zmieniamy mieszkanie

Autor: GOK
Kategoria: Inwestycje
Dodano: 11-07-2017
Dzielnica: BrakRzadko kiedy wiążemy się z mieszkaniem na całe życie – w wyjątkowych przypadkach jest to jedyny majątek, dziedziczony, a my nie mamy szans na zakup majątku, albo jest lokalem lub budynkiem wyróżniającym się wyjątkowymi cechami – lokalizacją, wielkością, historią, standardem… Częściej w wyniku zdecydowanych zmian w życiu decydujemy się na zmianę mieszkania – wkraczamy na nową drogę życia.

Serwis oferteo.pl, łączący osoby poszukujące usług z ich dostawcami, przygotował wyniki kolejnego badania, w którym Polacy wyjaśniają, dlaczego wyprowadzają się do nowego mieszkania. Najczęściej mówią oni przede wszystkim o chęci zwiększenia powierzchni mieszkalnej (16%), chęci posiadania ogrodu (12,5%) a do tego sądzą, że bardziej opłaca się budowa domu niż kupno mieszkania (18%).

- Według statystyk z naszego badania przeciętny polski dom jest zamieszkiwany średnio przez 3-4 osoby – mówi Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Decydując się na budowę chcemy najczęściej, aby dzieci miały osobne komfortowe sypialnie, zależy nam często na drugiej łazience. Te oczekiwania sprawiają, że często bardziej opłaca się budować dom niż kupować mieszkanie o metrażu, który zapewniłby nam podobny komfort.

W tegorocznej edycji „Raportu o budowie domów w Polsce” przeprowadzono ankiety wśród 207 osób, które w 2016 roku budowały dom. Podstawą badania było pytanie, gdzie respondenci mieszkali przed przeprowadzką do nowo wybudowanego domu. Jak się okazuje, własność nie była im obca: na własne mieszkanie wskazało 46% respondentów. Blisko co trzeci ankietowany usamodzielnił się, bo wyprowadził się od rodziców, a blisko 15% badanych wyniosło się z wynajmowanego mieszkania. Przedstawiciele pierwszej grupy, czyli ci, którzy do wybudowanego domu przeprowadzili się z własnego mieszkania, nie chcieli w większości z nim wiązać się na przyszłość, lecz potraktowali je jako inwestycję: decyzję o sprzedaży tegoż mieszkania deklarowało bowiem 40 procent badanych.

Blisko jedna trzecia badanych mówiło, że dotychczasowe mieszkanie będzie wynajmować, a tylko 15% chciało je zostawić we własnym władaniu.  


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze