Miasto Poznań ogłasza: Grodziska 67/1 i 65/1 na sprzedaż

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 16-06-2017
Dzielnica: JeżyceNa Jeżycach, blisko przy ul. Bukowskiej, granicy z Grunwaldem, miasto chce sprzedać mieszkania na parterach budynków z 1929 roku - Grodziska 67 i 65.

Lokalizacja przy ul. Grodziskiej 67 jest atrakcyjna: blisko stąd do Ogrodów, w pobliży biegnie linia tramwajowa ul. Dąbrowskiego i autobusowe przy ul. Bukowskiej i Żeromskiego, jest kościół, szkoły, przedszkola, rynek przy ul. Świt.  Mieszkanie położone jest na parterze budynku należącego przed wojną do osiedla zbudowanego dla pracowników poznańskiej komunikacji, na wprost dawnego resztek boiska sportowego i na wprost współczesnego krytego kortu tenisowego.

Jak informuje Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Poznania, budynek ma powierzchnię zabudowy 76 mkw, powierzchnię użytkową 148,4 mkw i kubaturę 719 msześć. W budynku znajdują się dwa lokale mieszkalne – na parterze i na piętrze, a on sam jest częściowo podpiwniczony, z poddaszem użytkowym, ocieplony, zrealizowany w technologii tradycyjnej, z ceglanymi ścianami, drewnianymi schodami, stropami i konstrukcją dachu, krytego dachówką. Dom jest wyposażony w instalacje elektryczną, wodociągową z przyłączem do sieci miejskiej, kanalizacyjną sanitarną z odprowadzeniem ścieków do kanalizacji miejskiej, gazu ziemnego, natomiast brak jest instalacji centralnego ogrzewania oraz centralnej instalacji ciepłej wody użytkowej.

W wystawionym na sprzedaż mieszkaniu jeden pokój ma powierzchnię 22 mkw, drugi pokój 12,7 mkw, kuchnia 9,6 mkw, skrytka 0,2 mkw - łączna powierzchnia użytkowa lokalu wynosi  44,5 mkw. Do lokalu przydzielone są: piwnica o powierzchni 12,2 mkw oraz – na korytarzu, poza mieszkaniem - łazienka z wc o powierzchni 3,1 mkw.

Nabywca będzie musiał przeprowadzić remont, bo jak podaje miasto: „tynki i okładziny ścian i sufitów: pokoje – ściany malowane, częściowo tapetowane (liczne zabrudzenia, tapety pozrywane, pęknięcia i miejscowe ubytki tynków, widoczne zawilgocenia i zagrzybienia), sufity malowane oraz obłożone kasetonami (pęknięcia tynków); kuchnia – ściany malowane, tapetowane oraz częściowo obłożone płytą PCW i glazurą (liczne zabrudzenia, tapety pozrywane, pęknięcia i miejscowe ubytki tynków, ubytki glazury, widoczne zawilgocenia i zagrzybienia), sufity malowane, częściowo obłożone kasetonami (pęknięcia tynków, ubytki kasetonów); skrytka – ściany malowane (zabrudzenia, pęknięcia tynków), sufity malowane (pęknięcia tynków); łazienka z wc (poza lokalem) – ściany malowane, częściowo obłożone tapetą (liczne zabrudzenia, pęknięcia, ubytki, zawilgocenia, zagrzybienia i zmurszenia tynków), sufity malowane (pęknięcia tynków); podłogi i posadzki: pokoje – deski podłogowe obłożone wykładziną PCW (wykładziny stare w złym stanie technicznym, deski stare); kuchnia – deski podłogowe (stare, zniszczone); skrytka – deski podłogowe obłożone wykładziną PCW (wykładziny stare w złym stanie technicznym, deski stare); łazienka z wc (poza lokalem) – posadzka betonowa, lastryko (zniszczone); stolarka okienna: w pokoju nr 1 – PCW, w pozostałych pomieszczeniach – drewniana (stara, nieszczelna, pojedyncze pęknięcia szyb); stolarka drzwiowa: drewniana i płycinowa (stara, zniszczona)”…

Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu zapewnia, że budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków i nie jest położony na terenie zespołu urbanistyczno-architektonicznego wpisanego do rejestru zabytków, ale konserwatorskiej ochronie podlegają m.in. bryła, dach, elewacje, oryginalna stolarka okienna i drzwiowa budynku. Na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 1 nie jest wymagana zgoda konserwatorska.

Cena jest wysoka – miasto chce za mieszkanie 395.000 zł, w tym: cena lokalu: 200.000,- zł, a cena udziału w gruncie: 195.000,- zł.

Mieszkanie i udział w gruncie w budynku przy ul. Grodziskiej 65/1 wyceniono na 369 tys. złotych. 

Daty przetargu jeszcze nie ogłoszono. 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze