Boisko nad Wartą - do modernizacji

Autor: GOK
Kategoria: Inwestycje
Dodano: 12-06-2017
Dzielnica: Stare MiastoTegoroczne pomysły inwestycyjne na Starym Mieście na szczęście nie odpuszczają atrakcyjnemu, lecz wciąż niedocenianemu przez poznaniaków terenowi starego koryta Warty

Nad rzeką, przy ul. Estkowskiego – w rejonie ulic Szyperskiej i Wenecjańskiej, może powstać nowoczesne boisko sportowe. To znaczy obecne boisko może zyskać taką formę. Projekt „Sport w starym korycie Warty” trafił do zbioru propozycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 i obejmuje modernizację boiska i budowę dodatkowej infrastruktury sportowej. Według założeń projektowych, w starym korycie Warty miałoby funkcjonować „nowoczesne miejsce do uprawiania sportu (…). Kluczowym elementem jest wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę. We wschodniej części działki, do tej pory niezagospodarowanej, zostaną stworzone warunki do ćwiczeń dla osób w różnym wieku - plenerowa siłownia, skocznia do skoku w dal, mała ścianka wspinaczkowa itp. Uporządkowane zostanie otoczenie, naprawione ogrodzenie, zapewnione zejście z ul. Estkowskiego”.

Z boiska mieliby korzystać nie tylko mieszkańcy Chwaliszewa, Garbar, ul. Szyperskiej i okolic, ale też uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Działki bowiem, na których znajduje się dotychczasowe boisko, należą do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, są użyczone Zarządowi Dróg Miejskich, a ten część tych działek użycza ZSP nr 4 na boisko sportowe. Boisko zatem jakieś jest, ale wcale nie jest ono takim obiektem sportowym, jaki by się tu przydał: jak czytamy na stronie PBO, „…boisko istniejące w tym miejscu jest wykorzystywane przez cały rok przez uczniów i mieszkańców. Jest boiskiem ogólnodostępnym, niewidocznym ze szkoły, bez bezpośredniego dozoru. Od czasu powstania boisko zostało w znacznym stopniu zdewastowane. Nawierzchnia nadaje się do wymiany, z konstrukcji koszy pozostały słupy (tablic brak), ogrodzenie jest ciągle naprawiane. Najbliższe boiska sportowe znajduje się w znacznej odległości: Orlik na Śródce lub Ogród Jordanowski przy ul. Solnej”.

Modernizacja boiska, budowa infrastruktury dodatkowej i małej architektury miałaby kosztować 425 tys. złotych, dalsze 10 tys. złotych miałoby kosztować utrzymanie go przez dalsze pięć lat.

Projekt zgłoszony do PBO zaakceptował wstępnie Gabinet Prezydenta. 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze