Zamek sterowany bezprzewodowo

Autor: GOK
Kategoria: Porady
Dodano: 12-06-2017
Dzielnica: BrakJeśli zainwestowaliśmy w mieszkanie w odrestaurowanej ze smakiem kamienicy, i chcemy w niej zamieszkać bezpiecznie, możemy zainstalować… komputer w zamku.

Pierwszą linię obrony stanowi oczywiście domofon w bramie, stanowiący skuteczną ochronę przed roznosicielami ulotek, ale nie zawsze będący w stanie zatrzymać wandali. Jeśli nie chcemy polegać tylko na nim, inwestujemy w indywidualne środki ochrony naszego mieszkania.

Pierwszym punktem naszego zainteresowania są oczywiście odpowiednie drzwi: szczelne i energooszczędne, w których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 1,5 w/mkwK. Ważne jest także ich wytłumienie, czyli gwarantowany poziom izolacyjności akustycznej: uszczelki na ościeżnicy i skrzydle plus budowa samych drzwi powinny gwarantować taką izolacyjność na poziomie co najmniej 30 decybeli. Oczywiście zwracamy na to większą uwagę w przypadku drzwi zewnętrznych (wtedy tez patrzymy na to, czy są osłonięte przed działaniem słońca i wiatru), jednak w przypadku drzwi wewnętrznych, też nie zaniedbujmy ochrony przed hałasem i przed uciekającym ciepłem.

Gdy już mamy wybrane drzwi, które spełniają te warunki, sprawdzamy, w jakim stopniu spełniają one wymagania bezpieczeństwa antywłamaniowego, czyli, czy można je zakwalifikować do klas RC1 - RC4. Przy zakupie drzwi trzeba więc sprawdzić, czy takie atuty techniczne jak wielopunktowe ryglowanie, antywłamaniowe klamki, stalowa ościeżnica i bolce antywyważeniowe wchodzą w grę (choć dziś w zasadzie są one standardem) i już dochodzimy do tej specyficznej sfery, wyróżniającej najlepsze konstrukcje, czyli do nowinek technicznych, składających się na zindywidualizowane systemy antywłamaniowe, videodomofony i inteligentne zamki. Dzięki nim użytkownik może kontrolować bezpieczeństwo przez stworzenie zapory i jednoczesne rozpoznanie sytuacji przed wejściem, przy czym może też robić to zdalnie, przy wykorzystaniu tableta, smartfona, czy Internetu.

Do takich nowinek, należących do bezprzewodowych systemów zabezpieczeń, należy reklamowany w mediach zamek ENTR zaprojektowany przez firmę ASSA ABLOY.

 – Zamek ma konstrukcję przystosowaną do niemal każdych drzwi, a jego montaż nie wymaga żadnej ingerencji w drzwi – mówi Piotr Palewicz, ekspert ASSA ABLOY. - Zamek jest zabezpieczony szyfrowanym połączeniem, wykorzystującym technologię Bluetooth. To najwyższa, dostępna na rynku klasa zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej. Nie jest możliwe jej przechwycenie czy rozkodowanie. Wbrew potocznym opiniom, zamka nie można również otworzyć poprzez wywołanie spięcia elektrycznego. ENTR, podobnie jak szeroko stosowane urządzenia mobilne, zapewnia całkowity komfort użytkowania. Można sterować nim z pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej na smartfony, przy użyciu klawiatury kodowej, czytnika linii papilarnych lub przenośnego pilota. Na wypadek rozładowania baterii, zamek można również otworzyć mechanicznie. Zanim bateria wyczerpie się, urządzenie wysyła sygnały dźwiękowe, świetle oraz powiadomienie w aplikacji sterującej przypominające o konieczności ładowania. Jeśli mimo to zapomnimy, zawsze możemy skorzystać z dedykowanego klucza wytwarzanego oraz dorabianego tylko i wyłącznie u producenta. 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze