Rozpoczyna się odszczurzanie!

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 05-05-2017
Dzielnica: BrakOd poniedziałku 8 maja, przez dwa tygodnie, w poznańskich kamienicach prowadzona ma być coroczna akcja deratyzacyjna. Uważajcie na wyłożone trutki!

W budynkach – w piwnicach, na klatkach schodowych, w korytarzach – wszędzie tam, gdzie można czasem spotkać szczura, mają być wyłożone trutki, a jednocześnie muszą być wywieszone kartki z ostrzeżeniami. Dorośli mają za zadanie pilnować dzieci i zwierząt domowych, by żadne z nich nie ruszało tych pułapek. Jednocześnie, w dniach 8 - 22 maja Straż Miejska i Państwowy Inspektorat Sanitarny będą kontrolować, czy właściciele nieruchomości wyłożyli preparaty do zwalczania gryzoni oraz uporządkowali teren nieruchomości. 

Przypominamy, że w mieście obowiązuje „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Poznania”, przyjęty uchwałą Rady Miasta w maju 2013 roku. Według niego prezydent miasta nakazuje przeprowadzanie obowiązkowej deratyzacji na terenie całego miasta, prowadzonej poprzez wykładanie trutek w miejscach występowania szczurów. W tym roku akcja ta rozpoczyna się, jak podaliśmy, 8 maja i ma potrwać przez dwa tygodnie – to znaczy, że przez ten czas mają być wyłożone trutki na szczury, za co odpowiadają właściciele nieruchomości, ich współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, zarządcy nieruchomości - osoby fizyczne i jednostki organizacyjne.

Wyłożenie trutek w miejscach występowania szczurów, szczególnie w pobliżu gniazd, w kątach i wzdłuż ścian, to nie wszystko: osoby zarządzające nieruchomościami mają też usunąć z terenów nieruchomości wszelkie odpadki żywnościowe, które mogą być pożywieniem dla gryzoni, a także naprawić wszelkie otwory w drzwiach i podłogach, którymi mogą one przedostawać się do piwnic i na klatki schodowe.

Trutki do wyłożenia muszą spełniać wymagania Ministerstwa Zdrowia, lub Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. W miejscach gdzie są wykładane, trzeba wyłożyć napisy ostrzegawcze, zapobiegające przypadkowemu podnoszeniu trutek przez osoby postronne: „Uwaga! Wyłożono trutkę przeciw gryzoniom! Niebezpieczeństwo zatrucia ludzi i zwierząt!”

Po upływie 14 dni wszystkie trutki trzeba sprzątnąć.

Informacje o realizacji akcji deratyzacyjnej można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu 61 878 55 58, 61 878 42 55, 61 878 42 57 oraz na stronie internetowej http://www.poznan.pl/czystemiasto.   


Komentarze

 • Zbigniew48 (Gość)26-09-2018, 08:09:43
  Ja miałem duży problem ze szczurami. Tępiłem je na własną rękę, ale zawsze te szkodniki powracały. Dopiero profesjonalna firma zajęła się tym wszystkim, i wytępiła wszystko po kilku razach. Podaje do nich namiary, robią pełny profil usług DDD. Obsługują teren Małopolski i Śląska

  Kontakt:
  Dawid Markowski
  ul. Olszyny 47
  34-120 Andrychów
  tel. 600 443 462
  fax. 33 870 56 81
  e-mail: efektddd@gmail.com
  efekt.ddd@wp.pl
  http://efektddd.pl/uslugi
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze