Mieszkanie na Łazarzu - na sprzedaż

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 27-03-2017
Dzielnica: ŁazarzMiasto Poznań chce sprzedać mieszkanie na Łazarzu, w trybie przetargu ustnego nieograniczonego z równoczesną sprzedażą udziału w nieruchomości wspólnej

Mieszkanie znajduje się w budynku mieszkalnym wielolokalowym, usytuowanym w Poznaniu przy ul. Wojciecha Bogusławskiego 21. Potencjalny nabywca musi być świadomy, że Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu zastrzegł, iż „omawiany budynek znajduje się na terenie zespołu urbanistyczno-architektonicznego najstarszych dzielnic miasta Poznania, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A239, decyzją z dnia 6 października 1982 roku. Wszelkie prace budowlane, konserwatorskie, restauratorskie planowane na tym terenie, muszą uprzednio uzyskać pozwolenie konserwatorskie. (...) Ochronie szczególnie podlega elewacja budynku, jej forma, podziały i dekoracje architektoniczne, stolarka okienna oraz drzwiowa, jak również sień wejściowa i trakty komunikacyjne wewnątrz budynku. Przystępując do prac remontowych obiektu posiadającego wartości zabytkowe, historyczne czy architektoniczne, należy uszanować zastaną strukturę. Wszelkie podejmowane prace powinny mieć na celu poprawę stanu technicznego i wyeksponowanie jego wartości”

Budynek, w którym znajduje się wystawione na sprzedaż mieszkanie wzniesiono w 1938 roku. Sama ulica jest oczywiście jeszcze starsza, co odnotowuje w swoich wędrówkach po Poznaniu Zbigniew Zakrzewski, pisząc – „metryką wcześniejszą, jeszcze sprzed 1919 roku, może się poszczycić ulica Wojciecha Bogusławskiego, urodzonego w Glinnie pod Poznaniem, ojca sceny narodowej”.

Powierzchnia użytkowa domu przy ulicy Bogusławskiego 21 wynosi 681,30 mkw, przy czym powierzchnia zabudowy – 251 mkw. Budynek ma pięć kondygnacji nadziemnych – wraz z poddaszem i suterenami, jest nieocieplony i wykonany w technologii tradycyjnej - ściany murowane z cegły, stropy drewniane, schody drewniane, dach drewniany kryty papą. Choć ma sieci elektryczną, gazową i wodno – kanalizacyjną, to nie ma instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Jak przystało na opis miejskiej „posiadłości” dość wiekowej, miasto zastrzega „nietypowy standard wykończenia i wyposażenia lokali”…

Mieszkanie wystawione na przetarg jest w zasadzie kawalerką: składa się z pokoju o powierzchni 16,20 mkw, kuchni – 9,30 mkw i korytarza – 9,20 mkw, w sumie powierzchnia użytkowa zamyka się w prawie 35 metrach. Do lokalu przynależą trzy pomieszczenia przynależne: WC (1,60 mkw), piwnica (3,60 mkw), skrytka (0,20 mkw), a ono samo położone jest w przyziemiu budynku. Standard mieszkania jest niski, ma ono ściany malowane, zabrudzone, z popękanymi tynkami, do tego deski podłogowe w mieszkaniu – też są zniszczone. Wszystkie instalacje są zdekompletowane, zatem nabywcę będzie czekać sporo pracy.

Miasto chce otrzymać za mieszkanie 145 tysięcy złotych. Terminu przetargu jeszcze nie podano na stronach ogłoszeniowych Urzędu Miasta. 


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze