ZKZL ma lokale do wynajęcia

Autor: GOK
Kategoria: Inwestycje
Dodano: 14-03-2017
Dzielnica: BrakWe wtorek 21 marca w siedzibie Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o. o. odbędzie się przetarg dotyczący najmu dziesięciu lokali użytkowych w atrakcyjnej lokalizacji. Jak ogłasza ZKZL, do wynajęcia są m.in. dwa lokale znajdujące się niedaleko Starego Rynku - przy ul. Wrocławskiej oraz u zbiegu ulic Ślusarskiej i Wodnej, czy trzy lokale handlowo-usługowe na Jeżycach o powierzchniach od 33 m2 do nieco ponad 70 m2.

W najnowszym wykazie zamieszczonym na stronie ZKZL wyszczególniono adresy, rodzaje lokalu – np. handlowo – usługowy, powierzchnię, ewentualną powierzchnie przynależną, media doprowadzone, wywoławczą stawkę czynszu, a nawet szacunkowy koszt remontu i zakres koniecznych prac. Na aukcję wystawiono zatem lokal przy ul. Kościelnej 4 (handlowo – usługowy na parterze o powierzchni blisko 34 mkw), dwa razy większy i też na parterze przy ul. Dąbrowskiego 35/37, Szamarzewskiego 60, na Rynku Śródeckim 16a, na Placu Cyryla ratajskiego 6, Kantaka 10, Al. Marcinkowskiego 21, Wrocławskiej 20, Ratajczaka 20 i Ślusarskiej 16. Jak widać, każdy w kapitalnej lokalizacji, od małych – niecałe 25 mkw przy ul. Ślusarskiej / Wielkiej aż do 226,60 mkw przy Al. Marcinkowskiego – na II piętrze, lokalu dotąd wykorzystywanym na cele medyczne. W zestawieniu znajdziemy też niekiedy uwagi o wentylacji, stanie toalet, czy o toczącym się postępowaniu o zwrot nieruchomości.

Ustna licytacja wszystkich pomieszczeń rozpocznie się 21 marca 2017 roku o godz. 10.00 w sali nr 60 (III piętro) przy ul. Matejki 57. Wcześniej trzeba wpłacić wadium do 20.03.2017 r.

Zarząd zaznacza przy tym, że „przed wylicytowaniem lokalu z zamierzeniem zmiany przeznaczenia na cele gastronomiczne, licytujący lokal zobowiązany jest we własnym zakresie dokonać sprawdzenia czy lokal spełnia warunki techniczne lub będzie spełniał w przypadku realizacji niezbędnych prac/w tym w zakresie wentylacji lokalu - także możliwości i kosztów jej wykonania”. Ponadto na przyszłym najemcy będzie ciążył obowiązek uzyskania stosownych zgód, pozwoleń, ponadto „…przyszły najemca zobowiązany będzie w szczególności uzyskać pozytywną opinię Rady Osiedla z danego rejonu (jednostka pomocnicza Miasta Poznania), w przypadku budynku stanowiącego własność Wspólnoty Mieszkaniowej także tejże Wspólnoty oraz dokonać niezbędnych zgłoszeń w WUiA UMP”.  


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze