Mieszkanie na Stablewskiego czeka na kupca

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 05-03-2017
Dzielnica: ŁazarzJeśli ktoś chce zamieszkać na Łazarzu, w niewielkim mieszkaniu, które jednak wymaga sporego remontu, mamy pewną informację: miasto chce sprzedaż mieszkanie przy ul. Stablewskiego.

Miasto Poznań ogłosiło drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż mieszkania nr 5 przy ul. Floriana Stablewskiego 17 / ul. Lodowej 27. Mieszkanie ulokowane jest w budynku wielolokalowym, zbudowanym w 1940 roku, o powierzchni użytkowej 1226,40 mkw, i powierzchni zabudowy 476 mkw. Dom ma cztery kondygnacje naziemne, jest podpiwniczony, bez poddasza użytkowego i nieocieplony. Jak informuje ogłoszenie przetargowe, „budynek o nietypowym standardzie wykończenia i wyposażenia lokali, na podstawie wizualnej oceny poszczególnych jego elementów stwierdzono, że budynek jest w zadowalającym stanie technicznym”.

Wystawione na sprzedaż mieszkanie ma powierzchnię użytkową 51,6 mkw, składa się z kuchni, spiżarni, przedpokoju, łazienki z wc i pokoju – ten ostatni ma powierzchnię 29,1 mkw. Przynależy do niego piwnica o powierzchni użytkowej 9 mkw. Mieszkanie położone jest na pierwszym piętrze i ma balkon. W środku potencjalny nabywca zobaczy zabrudzone malowane tynki z ubytkami, wytarte deski podłóg i starą stolarkę okienną, z brakującym skrzydłem okna w kuchni i brakiem części szyby w spiżarni. Będzie musiał też zainstalować w kuchni zlewozmywak i kuchenkę gazową, uzupełnić w mieszkaniu instalację elektryczną, kanalizacyjną, założyć instalację ciepłej wody użytkowej. Trochę pracy przed nim... Budynek znajduje się na terenie zespołu urbanistyczno – architektonicznego najstarszych dzielnic Poznania, wpisanego do rejestru zabytków, więc przed remontem trzeba będzie uzyskać pozwolenie konserwatorskie.

Cena wywoławcza wynosi 200 tysięcy złotych (zwolnienie z VAT), wadium – 20 tys. zł (trzeba je wn ieść do 30 marca), a przetarg odbędzie się 6 kwietnia o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Poznania, w sali sesyjnej S2. Pierwszy przetarg, który nie przyniósł zmiany właściciela odbył się w połowie lutego.

Lokal można oglądać między godz. 13.30 a 14.00 13 marca i 24 marca.

Ulica Stablewskiego na początku nazywała się ul. św. Floriana, po 1919 roku dodano do imienia nazwisko Stablewskiego – arcybiskupa, obrońcy polskości. Niemcy w czasie okupacji wrócili do nazwy Floriana, a po wojnie przemianowano ją na ul. Władysława Hibnera, którą to nazwę nosiła do 1989 roku.  


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze