Napadł na kobietę przy ul. Andrzejewskiego

Autor: GOK
Kategoria: Ciekawostki Historyczne
Dodano: 11-02-2017
Dzielnica: ŁazarzDo zuchwałego napadu rabunkowego doszło 10 lutego 1934 roku na Łazarzu – donosiły poznańskie gazety. Napastnik zaatakował kobietę, okradł ją, jednak wpadł w ręce policji.

Policjanci zostali „zaalarmowani wiadomością o zuchwałym napadzie rabunkowym, którego ofiarą padła Bąkowska, zamieszkała przy ul. Antoniego Andrzejewskiego 10 na Górczynie”.

O tej ulicy Zbigniew Zakrzewski pisał w „Ulicami mojego Poznania”, że upamiętniała „młodego robotnika, poległego na Placu Wolności w pierwszym dniu Powstania Wielkopolskiego”, i że była „przed wojną zabudowana po jednej stronie domami magistrackimi”. Nie mieszkało tu jednak dystyngowane towarzystwo – na tyłach ulicy „w dawnych fortach pruskich mieszkali w fatalnych warunkach bezrobotni”.

Wróćmy jednak do zdarzenia z panią Bąkowską. Otóż pojechała ona do Komunalnej Kasy Oszczędnościowej miasta Poznania i podjęła z książeczki oszczędnościowej „większą sumę pieniędzy i udała się tramwajem linji 4 do domu”.

Gdy już wysiadła z tramwaju i podążała do domu, zauważyła, że „śledzi ją jakiś młody człowiek o podejrzanym wyglądzie i idzie za nią trop w trop”. Kobieta zatem zaczęła biec, chcąc schronić się w domu i zatrzymała się dopiero na klatce schodowej kamieniczki. Miała nadzieję, że uwolniła się od prześladowcy, ten jednak w następnej sekundzie wpadł za nią do budynku. „Uderzył Bąkowską w głowę tak, że straciła przytomność i porwał jej torebkę z pieniędzmi”.

Policja działała szybko i „urządziła obławę na polach górczyńskich”. Zatrzymano wówczas „jakiegoś młodego włóczęgę, który nie potrafił się wylegitymować. Znaleziono przy nim paczkę banknotów”. Jako swego oprawcę rozpoznała go też doprowadzona na konfrontację pokrzywdzona kobieta. „Napastnikiem okazał się 20-letni Stefan Łuczak, którego osadzono w areszcie”.  


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze