Miasto sprzedaje na Łazarzu

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 29-01-2017
Dzielnica: ŁazarzUlica Floriana Stablewskiego nosiła już nazwę Floriańskiej, później Stablewskiego, po wojnie Władysława Hibnera, by wrócić do patronatu arcybiskupa Stablewskiego.

Miasto Poznań wystawiło na sprzedaż mieszkanie numer 5 przy ul. Floriana Stablewskiego 17. W ogłoszeniu o przetargu lokalizacja wzbogacona jest o ul. Lodową 27, a o samym lokalu zawiadamia ono, że mieszkanie położone jest w budynku wielolokalowym, zbudowanym w 1940 roku. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1224,40 mkw, powierzchnia zabudowy – 476 mkw, dom ma cztery kondygnacje nadziemne plus piwnice. Nieocieplony, z drewnianym dachem, krytym papą, może zaintrygować czytelnika miejskiego ogłoszenia takim zwrotem: „budynek o nietypowym standardzie wykończenia i wyposażenia lokali, (…) jest w zadowalającym stanie technicznym”.

Mieszkanie numer pięć, które w wyniku przetargu może zmienić właściciela, składa się z pokoju o powierzchni 29,1 mkw, kuchni, łazienki, przedpokoju i spiżarni, w sumie mając powierzchnię 51,60 mkw. Położone jest na pierwszym piętrze i ma balkon skierowany na północ. Wyposażenie nie zachwyca – jest stare, podniszczone i wybrakowane: nie ma np. kuchenki gazowej i zlewozmywaka, a w kuchni brakuje jednego skrzydła okiennego. Mieszkanie ogrzewane jest piecem kaflowym, nie ma instalacji ciepłej wody użytkowej.

Przetarg odbędzie się 16 lutego w siedzibie Urzędu Miasta Poznania przy placu kolegiackim, cena wywoławcza wynosi 230 tys. złotych. Lokal można oglądać 1 lutego w godzinach 13.30 – 14.00.

Ulica Floriana Stablewskiego upamiętnia arcybiskupa gnieźnieńsko – poznańskiego, żyjącego w latach 1841 – 1906, posła do sejmu pruskiego i doskonałego mówcę – obrońcę polskiej sprawy. Nazwę swą nosi od 14 sierpnia 1920 roku, wcześniej nosiła nazwę Floriańskiej. Po wojnie upamiętniała Władysława Hibnera, który jednak do patrioty – arcybiskupa się nie umywał: był działaczem komunistycznym, członkiem PPS – Lewicy i Komunistycznej Partii Polski, który w 1925 roku, w czasie nieudanej próby zabicia policyjnego agenta (do której zgłosił się na ochotnika) ciężko ranił jednego policjanta, a w czasie ucieczki, strzelając na ulicy ranił kilku przechodniów, w tym matkę z małym dzieckiem, kilku dalszych policjantów, a do tego zastrzelił policjanta i przypadkowego przechodnia. Złapany, skazany na śmierć, został rozstrzelany w sierpniu 1925 roku. Po wojnie Hibner został okrzyknięty przez rządzących komunistów bohaterem, otrzymując patronat ulic w kilku miastach.  


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze