Ferie Małego Geniusza w „Dwójce"

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 28-01-2017
Dzielnica: Grunwald 

Dzisiejsze II Liceum Ogólnokształcące przy ul. Matejki 8/10 cieszy się długą tradycją – na Łazarzu funkcjonuje od 1919 roku. Teraz w czasie ferii zaprasza na Ferie Małego Geniusza 2017.

Jak zachęca portal http://www.poznan.pl/zima/ (z mnóstwem ciekawych propozycji na ferie w Poznaniu!), „…Ferie Małego Geniusza 2017 - obejmują wiele dyscyplin od eksperymentów chemicznych i fizycznych, szachów, tańca, przez języki obce i podstawy ekonomii, po architekturę, planowanie przestrzenne czy trening kreatywnego myślenia pod okiem wykwalifikowanej kadry”. Od 30 stycznia do 10 lutego odbywają się dwa turnusy, zajęcia trwają od godziny 7.30 do 17.30, a w programie mają: „eksperymenty, sztuka wystąpień publicznych, savoir-vivre, fotografia, pierwsza pomoc, języki obce, rzeźba, gry logiczne, bezpiecznie w sieci, ethno design, przedsiębiorczość, budowanie pewności siebie”, zapewniają „codzienne spotkania z wyjątkowymi osobami, specjalistami różnych dziedzin, mistrzami Polski i zwycięzcami międzynarodowych konkursów”, a także „zajęcia z eksperymentów, inteligencji finansowej, sztuki wystąpień publicznych, architektury, protokołu dyplomatycznego, pierwszej pomocy, języka chińskiego, angielskiego, pierwszej pomocy, szachów, fotografii, druku 3D oraz wiele innych”.

Ulokowana wśród łazarskich kamienic szkoła powstała w 1919 roku jako „Państwowe Liceum Żeńskie na Łazarzu” przy ulicy Matejki 56. W następnym roku przeniosła się do budynku przy ulicy Matejki 8, a od 6 marca 1929 roku przyjęła nazwę „Państwowe Gimnazjum i Liceum im. Generałowej Zamoyskiej". Od 1950 roku szkoła zmieniła nazwę na: „Państwowa Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Licealnego Numer 2”. W 1966 roku patronem została Helena Modrzejewska. Od 2 kwietnia 1993 r. szkoła ma dwie patronki i nosi nazwę: II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. Dziś jest Zespołem Szkół Ogólnokształcących i składa się z liceum ogólnokształcącego oraz liceum dla dorosłych.


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 44 m2 więcej
  Cena: 401 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze