Wpisz miejsca niebezpieczne na mapę policji

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 25-09-2016
Dzielnica: WildaMieszkańcy Poznania (choć nie tylko) mogą zgłaszać policji miejsca, w których nie czują się bezpieczni – od kilku dni w Internecie funkcjonuje interaktywna mapa zagrożeń.

Do swoich mieszkańców o odpowiedzialne zgłaszanie takich miejsc zaapelowała na Facebooku Rada Osiedla Wilda. Za pośrednictwem strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu -  http://www.wielkopolska.policja.gov.pl można zalogować się i korzystać z mapy, na którą będą zwracali uwagę także policjanci. Jak zapewniają osiedlowi radni, „już pierwsi mieszkańcy Wildy zaczęli ją uzupełniać - zaznaczajcie i wy miejsca, w których z jakiegokolwiek powodu nie czujecie się bezpiecznie. Katalog zagrożeń jest szeroki, są nawet nielegalne rajdy samochodowe, nielegalna wycinka drzew, niewłaściwa infrastruktura drogowa. Regulamin dopuszcza jedno zgłoszenie na dobę, można więc z aplikacją się zaprzyjaźnić na dłużej”. ;)
Policjanci z kolej twierdzą, że narzędzie to pozwoli na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego od 20 września 2016 roku. Jak przypomina policja „mapy zagrożeń, jako istotny element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, wspólnie z innymi instytucjami i społeczeństwem, powinny służyć m.in. właściwemu rozmieszczeniu patroli, czy np. podejmowaniu decyzji o tworzeniu komisariatów i posterunków policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech kategoriach:gromadzonych w policyjnych systemach informatycznych,uzyskiwanych od obywateli wykorzystujących internetową platformę wymiany informacji, a także otrzymanych od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi oraz w trakcie debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu”.

Sens działania mapy jest następujący: obywatel przekazuje informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. „Zjawisko to zaś za pomocą mapy jest dokładnie lokalizowane w przestrzeni oraz czasie. Kiedy taka informacja dotrze do policji, zostanie zweryfikowana. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak zaznaczyć, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997”.

O tym jak korzystać z mapy informuje dokładna instrukcja, zawierająca czternaście stron, a dostępna pod adresem http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/index.php/14332


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 612 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 48 m2 więcej
  Cena: 439 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze