Wille Wodziczki powstaną na Sołaczu

Autor: GOK
Kategoria: Inwestycje
Dodano: 23-09-2016
Dzielnica: SołaczJeszcze tej jesieni ma ruszyć budowa Willi Wodziczki – inwestycji wzorowanej na przedwojennych miejskich willach, jakie wznoszono m.in. na Sołaczu.

Projekt inwestycyjny składa się z zaledwie 35 apartamentów na Sołaczu, czyli w dzielnicy modnej, uważanej za jedno z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w Poznaniu.

Wille Wodziczki, które swą nazwą nawiązują zarówno do willowego charakteru Sołacza, jak i do graniczącego z nimi parku, są jedną z ostatnich inwestycji deweloperskich na terenie tej prestiżowej dzielnicy – nie ma tu za wiele miejsca do wykorzystania pod nową zabudowę. Architektura posiadłości składającej się z dwóch willi – mniejszej na dziewięć i większej na dwadzieścia sześć mieszkań – będzie odwoływać się do najlepszych wzorców budownictwa międzywojennego, z charakterystyczną dla tego okresu elegancją i wykończeniem z materiałów najwyższej klasy.

Wille Wodziczki zaplanowano w zaułku ulicy Drzymały. Otoczenie zieleni i bliskość trzech parków sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Spacer do Parku Wodziczki to dosłownie kilka kroków – mieszkańcy willi wejdą do niego przez południową furtkę posiadłości. Niewiele ponad 300 metrów to odległość od stawów w Parku Sołackim. Z kolei na Cytadelę – czy to do Rosarium, czy na polanę przy Dzwonie Przyjaźni – na piechotę mamy 20 minut. Do Rusałki i tamtejszych terenów rekreacyjnych jest nieco dalej, ale pokonanie tych 2,5 km dla regularnie uprawiających jogging na Golęcinie, nie będzie trudne.

Wykończenie elewacji willi będzie obfitowało w zdobienia: gzymsy i opaski wykonane z polistyrenu ekstrudowanego. Dzięki temu będą tynkowane tak samo, jak główne płaszczyzny fasady, co zapewni spójność wykończenia przy urozmaiconej strukturze. Wyjątkowym smaczkiem całego projektu będą reprezentacyjne strefy wejściowe. Ceramika i naturalne okładziny będą ważnymi elementami wystroju. Całości dopełni dyskretne oświetlenie.

Specyficzną atmosferę nada posiadłości również teren zielony na tyłach działki, projektowany w konwencji ogrodu angielskiego. Będzie to odpowiadać przepisom z 1905 r., które zgodnie z oryginalną koncepcją urbanistyczną Sołacza nakazywały zachowanie 70% wolnej powierzchni działki.

Wśród 35 lokali, które powstaną w Willach Wodziczki, znajdą się apartamenty o powierzchni od 30 do ponad 100 m kw. Każdemu z nich jest dedykowana komórka lokatorska oraz wygodne miejsce postojowe w hali garażowej. Apartamenty parterowe będą sprzedawane wraz z prywatnymi ogrodami. Inwestycja będzie zamknięta i monitorowana.

– Ogromną przyjemność sprawiło nam tworzenie willi w dawnym, dobrym stylu – mówi Grzegorz Kołodziej, architekt. – Takie budynki jak Wille Wodziczki mają tę nieuchwytną wartość, którą jest dusza. Projektując je chcieliśmy wpisać się w istniejące tutaj zabudowania i stworzony przez nie klimat. Sołacz posiada bowiem bardzo silną tożsamość urbanistyczną i architektoniczną.

Przypomnijmy: Sołacz jest dzielnicą, która wyrosła na terenach dawnej osady młyńskiej, swój obecny charakter zawdzięcza planowi urbanistycznemu z początku XX w., sporządzonemu przez H. Josefa Stübbena, autora podobnych opracowań dla Berlina, Dortmund, Düsseldorfu, a także Głogowa i Bydgoszczy. Plan był konsekwentnie realizowany i dlatego dzielnica sprawia wrażenie „kompletnej”. To wiąże się również z praktycznie całkowitym zagospodarowaniem przestrzeni w tej części miasta. Inwestycję będzie realizował deweloper Nickel Development  


Komentarze

 • KS (Gość)24-10-2016, 14:10:21
  Autor zapomniał dodać, że ceny zaczynają się od 9 tyś. a to ceny z kosmosu, biorąc pod uwagę średnią cenę w mieście na poziomie 4 - 5 tys.
  Kochani nie martwcie się jak znam życie to za rok ceny spadną do poziomu 4,5 tys. tak jak na Warzelni.
  Mam nadzieję że w hali garażowej nie będzie basenu i grzybów na ścianach.
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 68 m2 więcej
  Cena: 618 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 154 m2 więcej
  Cena: 1 771 690,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 128 m2 więcej
  Cena: 999 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze