Sołtysówka czeka na kupca

Autor: GOK
Kategoria: Aktualności
Dodano: 15-09-2016
Dzielnica: ŁazarzJeden z ciekawszych zachowanych starych poznańskich budynków wciąż czeka na kupca. Sołtysówka, czyli budynek przy ul. Głogowskiej 37, wybudowany w 1902 roku, a należący niegdyś do Adama Jeskego, ostatniego sołtysa Świętego Łazarza, wsi włączonej w 1900 roku w granice Poznania, została wystawiona na sprzedaż na portalu olx. Jej właściciel akcentuje jednak w ogłoszeniu wartość lokalizacyjną obiektu – sprzedaje działkę o wielkości 1100 mkw, dodając „Na działce znajduje się budynek „Sołtysówka” do renowacji”. Atutem jest „bliska lokalizacja do Dworca PKP, PKS oraz Centrum Poznania”.

Sołtysówka nie jest zamieszkana – stoi opuszczona i niszczeje, wcześniej zaglądali do niej jedynie bezdomni, którzy przyczyniali się do dalszej dewastacji. W 2011 roku w efekcie jednej z takich wizyt wybuchł tu nawet pożar. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał następnie zamurować okna i drzwi, by nikt nie wchodził do starego budynku, ponadto polecił zabezpieczyć dach, by woda nie dostawała się do wnętrza budynku. Środki na te cele – jak podawały media w 2013 roku – pochodziły od wojewody wielkopolskiego, ponieważ właściciel budynku, mimo nakazu PINB nie wykonał nakazu natychmiastowego remontu obiektu.

Sam budynek Sołtysówki – cytując Wikipedię - wykończony jest „różnokolorową cegłą klinkierową, bogaty w detal architektoniczny, zwieńczony niewysoką wieżyczką. Od ulicy odgrodzony płotkiem z żeliwa. Towarzyszą mu dwa budynki gospodarcze”.


Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :(
Dodaj komentarz

Kategorie artykułów

Dodaj artykuł
Ostatnie oferty
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 59 m2 więcej
  Cena: 533 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 99 m2 więcej
  Cena: 893 000,00 zł
 • Łazarz, Poznań

  Powierzchnia: 127 m2 więcej
  Cena: 991 000,00 zł

Sonda
W tej chwili nie mamy aktywnej sondy.Ostatnie komentarze